Након састанка Заев није разговарао са медијима





Странке владајуће коалиције у Сјеверној Македонији не прихватају оставку премијера те државе Зорана Заева, коју је објавио у недјељу након пораза његове странке Социјалдемократског савеза (СДСМ) на локалним изборима.



Челници Демократске уније за интеграцију (ДУИ), Покрета БЕСА, ДПА и других мањих македонских странака рекли су након састанка одржаног данас поподне да влада мора по сваку цијену да настави да ради на реформама, укључујући отворени спор са Бугарском и интеграције у Европску унију.



Они су поручили да је већина стабилна и да нема потребе ићи на пријевремене парламентарне изборе, преноси Радио Слободна Европа.



Потпредсједник Владе Сјеверне Македоније Артан Груби казао је да су заједно једногласно дали подршку парламентарној већини и Владином програму за наставак досадашње политике, посебно у погледу европских интеграција, реформи, сигурности.



 - Премијера Заева смо увјерили да ми, остали партнери, смо једногласни у подршци владиним политикама - рекао је Груби, који је организацијски секретар ДУИ.



Након састанка Заев није разговарао са медијима.



Нјегова странка Социјалдемократски савез доживјела је велики пораз од опозиционе ВМРО ДПМНЕ у два круга избора 17. октобра и у недјељу.



Према подацима Државне изборне комисије, ВМРО ДПМНЕ освојио је 41 општину од укупно 80 у Сјеверној Македонији, као и Скопље као засебну јединицу локалне самоуправе.



СДСМ је освојио 16 општина, ДУИ десет, Покрет БЕСА двије, Савез за Албанце такође двије.