Американка послала Србију на Светско првенство – српске лавице срушиле Аустралију

Кошаркашице Србије пласирале су се на Светско првенство после победе над Аустралијом у другом колу квалификација резултатом 78:71 (24:20, 14:20, 15:16, 25:15), на крилима Ивон Андерсон која је убацила чак 30 поена.

Невероватне кошаркашице Србије изгореле су на терену и избориле пласман на Светско првенство иако је Аустралија водила велики део утакмице, преноси Спутњик.

Почеле су Српкиње храбро, нападале агресивно, али су Аустралијанке иако су већ као домаћини обезбедиле учешће на шампионату биле још агресивније.
Темпо је на обе стране невероватно брз, све девојке бориле су се за сваку лопту због чега је било и више грешака у жару борбе.Коштале су те грешке репрезентацију Србије, али су лавице Марине Маљковић успеле да се врате и храбро наставе без страха од вицешампионки света.
Подмлађени тим Србије предводила је Ивон Андерсон која је убацила чак 30 поена уз шест скокова, а ту су биле и искусне Саша Чађо и Тина Крајишник које су у кључним тренуцима доминирале на паркету.
Србија је добила нове хероине, нова капитенка Тина показала је да је заслужено добила место, а Ивон још једном одушевила нацију.
Мучиле су се српске кошаркашице у првом полувремену да стигну резултат и на крају прве две деонице на паузу ишле са заостатком.Иако је Аустралија наставила да игра офанзивно и незаустављиво убацује, у трећој четвртини Српкиње су већ кренуле да пружају отпор.
У последњој деоници уложен је сваки атом снаге, у кош су ушле и лопте које нису изгледале да иду ка њему, али је срећа на време стигла код наших девојака.
Наредну утакмицу на квалификацијама Србија игра против Бразила, али тај меч за наше девојке неће имати резултатског значаја.