Чирга јотовао Гугл: Од данас претрага и на „црногорском језику“, Влада у екстази!

Слављенички шампањац отворио и админ официјелне Твитер странице 43. Владе Црне Горе, истичући да је ријеч о „лијепим вијестима за Црну Гору“

Илустрација: ИН4С

На свеопште одушевљење Рашка Коњевића и Ранка Кривокапића, као и на неконтролисано усхићење Драгиње Вуксановић Станковић и свих оних политичких актера који се тако осјећају, а дејствују на територији кршевите, али исто тако – неријетко – логици, науци и здравом разуму  неприступачне Црне Горе, „господин Гугл“ је одлучио да омогући претрагу садржаја на тзв. црногорском језику.

Слављенички шампањац отворио је и админ официјелне Твитер странице 43. Владе Црне Горе, истичући да је ријеч о „лијепим вијестима за Црну Гору“. Можда за овај дио агресивне мањине, духовно утемељене на вриједностима са Аџића кривине, белведерских дана и ноћи, запаљених гума и црног дима, те визије Цетиња као новог Мариупоља, али, свакако, ово нису „лијепе вијести“, прије свега, за науку.

По ко зна који пут до сада, наука је постала слушкиња усиљених одлука разних центара моћи. Растакање идентитета једног народа представља начин обрачуна са тим народом, његовог обездржављења и политичке ликвидације. О научној (не)утемељености несрећне појаве као што је „црногорски језик“, сувишно је трошити ријечи и вријеме наших читалаца. О тој теми је речено све, али и више од тога.

Примјера ради, комплетна архивска грађа која се бави овом темом, од настанка Црне Горе, тј. од 1482. па све до 1953. године, не констатује појаву „црногорског језика“ као службеног или званичног језика у Црној Гори, осим у кратком периоду фашистичке окупације Црне Горе када је српски језик преименован у „црногорски“.

Преко свега тога прешла је једна од најмоћнијих свјетских компанија, али тешко да ће се са појавом и наметањем овог лингвистичког матрикса, у који покушава да ували један цијели народ и једну цијелу историју плејада агресивних аматера предвођена свеучилишним „мајстором за јотовање“ какав је Аднан Чиргић, помирити већински народ у Црној Гори. 

До тада, третираћемо појаву „црногорског језика“ као и сваки други експлицитни садржај који неконтролисано плови неограниченим интернет пространствима.

Извор: Ин4с

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest