Историјски подвиг „Лавова“: Црна Гора савладала Хрватску

Црногорски рукометаши уписали су трећи тријумф на шампионату.

Изабраници селектора Зорана Рогановића славили су против Сјеверне Македоније 28:24 и Словеније 33:32, а једини пораз доживјели су од Данске, званичног првака свијета, 30:21.

Црногорска репрезентација уписала је још један велики тријумф и надиграла званичног вицешампиона Европе.

Одиграла је полувријеме из снова, можда и најбоље од оснивања репрезентација и на одмору имала шест голова предности (15:9).

Напад је функционисао беспрекорно, док је одбрана предвођена и вечерас сјајним Небојшом Симићем одрадила велики посао.

Хрватска је само једном, средином другог полувремена, заостатак смањила на четири гола, али недовољно и да запријети.

Црна Гора је први пут повела у трећем минуту (2:1), а након неколико изједначења серијом од три везана поготка повела 6:3 у 14. минуту.

Побједу је најавила новом серијом од четири гола за вођство од 15:9 на полувремену.

Хрватска је у 46. минуту смањила на 22:18, али је црногорска селекција са два поготка поново предност вратила на шест голова.

Разлика је у 52. минуту износила и осам голова (28:20).

Црногорску селекцију до великог тријумфа, осим Симића чији је допринос био 14 одбрана, водили су Брано Вујовић и Милош Вујовић са по седам, Немања Грбовић постигао је пет, а по гол мање Васко Шеваљевић и Стефан Чавор.

У хрватској селекцији најбољи је био Иван Чупић са седам голова.

Црна Гора ће у другом колу, у суботу, играти са Холандијом.