CRNA GORA NAMUČILA AMERE: „Đetići“ odigrali utakmicu za pamćenje na Mundobasketu

Amerikanci poslije mnogo muke savladali su Crnu Goru 85-73. Sjajni Nikola Vučević sa 18 poena i 15 skokova, Kendrik Peri 14 poena i šest asistencija. Kod Amerikanaca, 17 poena Entonija Edvardsa i 12 Ostina Hejsa.

Poen prednosti na poluvremenu i aktivan rezultat do samog kraja utakmice najviše je čemu se reprezentacija Crne Gore mogla nadati protiv selekcije SAD.

Stiv Ker i Erik Spolstra su zamišljeno krenuli put svlačionice posle 20 minuta košarke, pri vođstvu Crne Gore od 38-37, koja je Amerikance u drugoj četvrtini svela na svega 18 poena.

Skok Crnogoraca u napadu tokom čitavog meča bio je najveći problem za Amerikance, pa je ekipa Boška Radovića uspela da pokupi 23 lopte pod protivničkim obručem.

Kako su Crnogorci dominirali u skoku, Amerikanci su u kontranapadima prosto gazili odbranu protivnika, pa su iz tranzicije postigli 23 poena, naspram dva poena Crne Gore.

Utakmicu je, suštinski, odlučio Entoni Edvards koji je svih 17 poena postigao u drugom poluvremenu.

– Dan kada je Crna Gora zastrašila NBA zvijezde – opisale su meč podgoričke Vijesti.

Posljednju šansu, Crna Gora imala je sredinom posljednje dionice kada je Nikola Ivanović ubacio trojku za 64-62 za Amerikance, koji su potom mirno priveli utakmicu kraju.