Protiv predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića biće podnijeta krivična prijava zbog video snimka sa obilježavanja 13. godišnjice rada JU Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju i osoba sa invaliditetom Nikšić, na kom je, navodno, pokazao srednji prst tokom intoniranja crnogorske himne.


Iz Uprave policije su saopštili da su njihove kolege iz Nikšića, u odnosu na video zapis koji je nastao 3. jula, upoznali nadležnog tužioca i preduzeli aktivnosti iz svoje nadležnosti.

„Nakon ocjene spisa predmeta postupajući tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću se izjasnio da se u radnjama predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića stiču elementi krivičnog djela povreda ugleda Crne Gore, te će protiv njega biti podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio navedeno krivično djelo“, dodaju u Upravi policije.

Podsjećamo, Kovačević je juče negirao da je imao loše namjere, pojašnjavajući da je namještao sat.

On je ocijenio da ponovo kreće hajka na njega po političkoj, nacionalnoj i vjerskoj osnovi.

„Građani Crne Gore mogu da vide da Tužilaštvo promptno reaguje kada se nekom ne sviđa na koji je način neko ustao, u kom položaju drži ruke i kako, a da imamo višednevno ćutanje kada su u pitanju pominjanja, npr. da Milo Đukanović prima 300.000 eura nedjeljno od švercera cigaretama, o SKY prepisakama itd“, kazao je Kovačević nakon davanja izjave u nikšićkoj policiji.

pogled.me