Црно-бела драма: Партизан од -18 до велике победе!

Кошаркаши Партизана победили су Локомотиву резултатом 71:69 у 4. колу Топ 16 фазе Еврокупа

Био је ово јако важан меч за Партизан, али црно-бели су успели да избегну пораз од Локомотиве!

Кључни потез је одрадио Џош Перкинс који је у последњим моментима утакмице положио лопту на други обруч и донео победу Партизану резултатом 71:69.

Већ од самог старта су Руси наметнули свој темпо, док су црно-бели у првој четвртини изгубили чак шест лопти и дозволили лаке поене, па је за трен ока било 16:5 за Локомотиву.

Потом Новица Величковић „повлачи“ Партизан напред и серијом 7:0, било је 16:12, па смо добили наговештај боље игре „парног ваљка“, али се све то расуло у финишу, где је Партизан направио три наивне грешке и уместо са вођством или нерешеним исходом са -2 ушао у други период, 22:24.

А онда, црно-бели стају. Убацили су тек 13 поена у другој четвртини, док је Локомотива захваљујући највише Џордану Крафорду градила своју високу предност. Још откако је Мотовилов погодио флоутер, Локомотива није испуштала двоцифрену разлику.

Највећа предност коју су имали гости је била 46:28, али је Рашон Томас уз помоћ Маркуса Пејџа успео да то мало смањи, па је Партизан на полувремену имао 35:48.

Друго полувреме је почело снажним закуцавањем Линча, а на то је одговорио Рашон Томас првим Партизановим поенима из контре, а потом иде и тројка Јарамаза, па нови лаки поени Томаса и Пашутин зове минут одмора на 50:42 за госте.

Веровали или не Партизан се у потпуности вратио у меч у трећој деоници и дозволио само 8 поена Локомотиви у овом делу утакмице.

Јако важну ролу имао је Ерик Мика, који је одиграо можда и најбољу утакмицу у дресу Партизана. Рашон Томас је такође одиграо фантастично, као и прошли меч са „Локосима“ и већ на старту 4. четвртине имао 20 поена…

Иако је Партизан доминирао на скоку и заиграо доста бољу одбрану, са шутем су се доста мучили, поготово шутем за три поена.

Мало по мало и одбрана и скокови су почели да се исплаћују црно-белима. Када је Рашон Томас украо лопту и асистирао Јанковићу за лаке поене на 59:63, наговештен је потенцијални велики повратак црно-белих.

Потом је Томас погодио из такозваног „скраћеног корнера“ за 61:63 и након дуго, дуго времена је меч био на један посед.

Одлепила се Локомотива на 67:63, а онда преко потребна тројка Јарамаза за 66:67, па Херви снажно закуцава и Џош Перкинс погађа своју тројкју и доноси изједначење и велику драму 69:69.

Партизан потом игра сјајну одбрану и долази до лопте, а Јарамаз извлачи фаул на 17.8 секунди до краја и Сашо Филиповски зове тајм аут, после ког Џош Перкинс погађа зицер, на други обруч и Партизану доноси победу 71:69.

Једноставно, треба похвалити цео тим Партизана за вечерашњи наступ, а пре свега приступ утакмици и пожртвованост. Рашон Томас је убацио 23 поена и био најефикаснији и борио се читав меч. Уз то је имао и 8 скокова.

11 поена постигао је Јарамаз, а херој Перкинс 9, колико је имао и Новица Величковић, док је Пејџ имао 8 поена, као и Ерик МИка који је можда одиграо најбољи меч у црно-белом дресу.

На другој страни, 16 поена Крафорда, 15 Хервија уз 12 скокова, а Реџи Линч је имао 10. Бивши играчи Партизана, Вилијамс Гос и Гордон имали су 5, односно 7 поена.