Црногорски ватерполисти побједници Свјетске лиге

До трећег трофеја у овом такмичењу ватерполисти су стигли тријумфом над селекцијом Сједињених Америчких Држава и то резултатом 9:8.

Најефикаснији у нашој репрезентацији био је Александар Ивовић, стријелац пет погодака.

Посебно важан гол дао је на истеку треће четвртине, када је Црна Гора повела са 7:5.

Црногорци су наметнули свој ритам још у првој дионици, стекли два гола предности, а једини пад у игри догодио се почетком друге четвртине када су Американци први и посљедњи пут дошли до изједначења.

Као након првог, тако и послије другог и трећег периода, изабраници Владимира Гојковића су имали по два гола предности.

Почетком посљедње дионице било је и +3 (8:5), а све дилеме око побједника отклонио је Душан Матковић погодивши за 9:7 на 100 секунди прије краја.