Добар за Ол-стар НБА лиге, не и за најбољег у Црној Гори: КСЦГ опет превидео Вучевића

Центру Чикага избегло признање КСЦГ за најбољег играча у иностранству

Никола Вучевић је ове године други пут додирнуо звезде – на Ол-стар утакмици НБА лиге. Једини је црногосрки кошаркаш који је био позван на најпризнатије окупљање играча најјаче лиге на свету. Не једном, него двапут, јер је претходно био учесник ол-стара 2019.

Чикаго, између осталих и на њему покушава да сагради другу шампионску генерацију у историји франшизе, три деценије после оне најбоље која је икада крочила на паркете НБА, са Мајклом Џорданом на челу.

Али, сва та достигнућа нису била довољна да један од најцењенијих НБА центара буде изабран за најбољег црногорског кошаркаша у иностранству од стране матичног Кошаркашког савеза Црне Горе, већ Бојан Дубљевић, центар Валенсије, који је четврти пут заредом проглашен за најбољег (прошле године није одржана церемонија због корона вируса).

За тренера године проглашен је Бошко Радовић, селектор репрезентације Црне Горе која није успела да се пласира на Евробаскет, али је с половичним учинком (1-1) стартовала у квалификацијама за Мундобаскет. Неупућени би у овом случају рекли да је изненађење, јер је Звездан Митровић исцртао Монаку пут до историјског успеха, односно освајања Еврокупа и премијерног пласмана у Евролигу, док је Дејан Радоњић Црвену звезду водио до трипле круне (АБА лига, Куп Радивоја Кораћа, Суперлига КЛС), прве после четири године. Ипак, у правлинику о наградама КСЦГ пише да у конкуренцију за тренера године улазе стручњаци који раде у Црној Гори или су укључени у рад репрезентације.

3 thoughts on “Добар за Ол-стар НБА лиге, не и за најбољег у Црној Гори: КСЦГ опет превидео Вучевића

  1. Svi izbori u Crnoj Gori ( ostale ćemo staviti po strani), sportski, književni i ostali su toliko neistiniti da je to za ne vjerovati. Bira svako svoga po političkoj, rođačkoj liniji i to svi redom. Na čelu OKCG je čovjek koji se nikada nije bavio sportom, teška neznalica, a takav mu je i tim, a tako je i u KSCG. OKCG je izabrao Mariju Vuković za najbolju sportiskinju Crne Gore, iako je bila samo deveta na OI, iako je samo 2 cm napredovala od namještenog rezultata od prije pet godina,a nije nam poznato da li je uzimala ili nije doping. Nikola Vučević koji se izjašnjava kao Srbin smeta, a o tome da je najbolji košarkaš nema nikakve sumnje.

  2. Moj komentar se odnosi na spomenik Aleksandru Saičiću u Beranama, koji sam vidio u videu ( dakle, ne radi se o videu snimku). Nikakav dokaz da je Saičić pogubio japanskog samuraja ne postoji i neka ga neko pokaže i objavi, jer 1905. godine kad je bila bitka kod Mugdena u Mandžuriji nije bilo samuraja u redovima japanske vojske. U toj bici , ai u ostalim, koje su bile pretežno rovovske i na vodi, Rusi su doživjeli velike poraze i trebala im je neka legenda da to ublaže. Mislim da je sramota za Berane da se prave razni spomenici bez saglasnosti stručnjaka i naroda. Aleksandar Lekso Saičić je bio tri godine oficir ( poručnik garde) u turskoj vojsci i podići spomenik jednoj takvoj osobi je uvredljivo za sve one koji su se borili protiv Turaka. Za tu legendu o njemu kriv je i Politikin zabavnik koji je objavio pravu bajku, naravno neistinitu, a potom i ostali preuzeli, opjevali, uz ilustracije od kojima se pametnima diže kosa na glavi, jer su prokazani ratnici iz najviše XV a ne iz devetnaestog vijeka. Iakao je stradao kad je sa 37 godina skočio sa Biljarde kad je izbio požar da bi se spasio, prikazano je kako je on tobože spasavao stvari. Takav je naš narod – viteza Vuka Brankovića koji je jedini poslije sloma Smederava nastavio da se bori protiv Turaka, koji je i učestvovao u Boju na Kosovu proglasio je u svojim pjesmama preko nekog nepismenog guslara i onako za izdajnika i to je ostalo odomaćeno u narodu, tako je i ovaj turski vojnik iz Vinicke, koji svojim očima nije vidio samuraja, proglašen za pobjednika.

  3. Omakla mi se greška zbog brzine pisanja – Vuk Branković nije dočekao pad Smedereva jer je umro u turskom zarobljeništvu 6. novembra 1397. godine. Da ponovim, jedini se suprostavljao Turcima poslije bitke na Kosovu Polju. Pravi vitez i junak. Da dodam – u kojim je to bitkama i ratovima na teritoriji Crne Gore učestvovao Lekso Saičić? Šta je to značajno ( sem ovih proizvoljnosti za koje će se kada tada dokazati da nijesu tačne) Lekso uradio za beranski kraj? Ništa, ništa.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest