Danas su ispred opštine Pljevlja autobusi EPCG besplatno prevozili građane na Žabljak u cilju boravka u prirodi zbog ekstremnog zagađenja vazduha.

- U dogovoru sa našim prijateljima sa Žabljaka iz NP"Durmitor", Opštine Žabljak i Skijališta Perom Popovićem, Darkom Šljivančaninom i Marinkom Purićem posjetiocima iz Pljevalja biće obezbijeđeno besplatno korišćenje žičare na Savinom kuku i besplatan ulaz na Crno jezero- navodi se u objavi koju je na svom Fejsbuk nalogu podijelio direktor EPCG Nikola Rovčanin.

Poručio je da je ovo dodatna akcija EPCG u cilju smanjenja uticaja zagađenog vazduha na život i zdravlje građana Pljevalja, pored kratkoročne mjere smanjenja računa za struju od 50 odsto i projekta toplifikacije grada, piše rtcg portal.

pogled.me