Фудбалери Челсија први пут на крову свијета

Фудбалери Челсија први пут у историји постали су шампиони свијета. Плави су у финалу Свјетског клупског првенства у Абу Дабију савладали Палмеирас после продужетака резултатом 2:1 (1:1).

Дуел првака Европе и Јужне Америке ријешио је Каи Хаверц. Њемац је поготком из пенала у 117. минуту донио енглеском клубу једини трофеј који је недостајао у витринама.

У првом покушају да се попне на кров свијета Челси је 2012. године осујећен од стране Коринтијанса. Овога пута, изашао је као побједник из окршаја са бразилским представником. Знатно теже од очекиваног.

Показао је Палмеирас због чега је најбољи тим Јужне Америке и поштено намучио фаворизованог ривала.

Иако је тим Томаса Тухела све вријеме доминирао у поседу, тек на моменте је био опасан. Отуда и само два ударца у оквир гола током 90 минута.

Један од њих завршио је у мрежи у 55. минуту.

Калум Хадсон-Одои је проиграо Ромелуа Лукакуа, а овај донио предност лондонском тиму.

Славље, ипак, није дуго трајало. Већ у 64. минуту Палмеирас је добио пенал, који је у гол претворио Веига.

До краја се резултат није мијењао, па се отишло у продужетке. Ни тамо до поменутог пенала Хаверца нисмо виђели много узбуђења.

На крају је пресудило играње руком у шеснаестерцу, судија Крис Бет је консултовао ВАР и показао на бијелу тачку, одакле је Њемац био прецизан.

Бразилци су дуел завршили са десеторицом због искључења Луана у 126. минуту.