Како функционише роминг?

За интернет у ромингу, треба да буде укључена опција „пренос података“, а код старијих, тзв. АПН телефона, потребно је да буде укључена опција „Смарт“

Фото: Depositphotos, LDProd

За пет земаља Западног Балкана, од првог јула на снази је споразум о укидању роминга.

То подразумијева да становници БиХ, Сјеверне Македоније, Србије, Црне Горе и Албаније, могу, без додатних трошкова, да користе мреже унутар тих земаља, и телефонирају као код куће. Да ли је тако, и да ли има недоумица, распитала се РТРС екипа.

Основно, јесте да, приликом коришћења услуга телефонирања или коришћења интернета у некој од држава потписница споразума, постоје одређена правила за припејд и постпејд корисничке пакете.

О томе ће вас, на примјер приликом уласку у Црну Гору, аутоматски дочекати Мтелово обавјештење, као и о коришћењу мобилног интернета. Ипак..

За интернет у ромингу, треба да буде укључена опција „пренос података“, а код старијих, тзв. АПН телефона, потребно је да буде укључена опција „Смарт“.

Уколико домаћи корисници имају техничких недоумица, корисницима Мтела на располагању је Кол центар 080050000, или 065 101010, за припејд кориснике, како би их оператер могао водити до жељеног рјешења, пише РТРС.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest