Ко је већи?

Реал Мадрид је најтрофејнији и највећи клуб на свијету. Од 145. Ел Класика у Ла Лиги и побједе над Барселоном на Бернабеу“ 2:0, Краљевски клуб је несумњиво највећи и у Шпанији. Реал након побједе над највећим ривалом, није само преузео лидерску позицију послије 26.кола са бодом више од блаугране, већ је и поправио статистику.
У међусобним првенственим дуелима Реал је повео са 73:72, а изједначио је резултат у Ел Класику у свим надметањима на 96:96, уз идентичан број датих и постигнутих голова 288:288
Реал је сада ефикаснији за гол од Барсе у историји најјаче шпанске лиге 6152:6151.
Зато је 192. Ел Класико добио и нове јунаке, па је голман Реала Тибо Куртоа поновио 45 година стар успјех Мигел Анхел Гонсалес Суареса, који није примио гол у оба Ел Класика у сезони 1974/1975. Подсјетимо да је децембарски Ел Класико на Ноу кампу одигран без голова. То је тек черврти пут у историји да у сезони Барса не затресе мрежу Реала. Први пут одбрана Реала је одољела у сезони 1935/1936.и потом 1957/1958.
У анале дербија ће и Бразилац Винисијус, стријелац водећег гола у 71.минуту, који је са 19 година и 233 дана најмлађи голгетер Ел Класика 21.вијека, а претходни рекордер, Меси је 2007.дао гол као 36 дана старији.
Управо је Меси подбацио ове сезоне у оба Ел Класика, а од одласка Кристијана Роналда из Реала он није био голгетер у Ел Класику. То је већ пет утакмица са Реалом без гола за сјајног Аргентинца. Посљедњи пут је био стријелац у мају 2018.када су Роналдо и он били стријелци у ремију 2:2.
Највећи добитник 192. Ел Класика је ипак Маријано Диас, који је дебитовао за Реал у Ла Лиги у 91.минуту утакмице са Барсом, а минут касније је поставио коначан резултат