KRAH ZVEZDE U MONAKU! Nakon fudbalera, i crveno-beli košarkaši položili oružje u Kneževini

NAKON što su prethodne noći fudbaleri Crvene zvezde gostovali u Monaku, danas je to isto učinila i košarkaška sekcija beogradskog kluba. Tim iz Kneževine bio je rival beogradksim crveno-belima u okviru šestog kola Evrolige i odneo je pobedu na svom parketu rezultatom 85:77.

Najvatrenije pristalice beogradskih crveno-belih napravile su nestvaran ambijent u Kneževini. Bilo je ovo gostovanje na kome se tim sa Malog Kalemegdana osećao kao da igra na svom parketu.

Na krilima sjajne podrške „delija“ izabranici Vladimira Jovanovića kompaktnom odbranom i dobrim rešenjima u napadu igrali su rezultatsku klackalicu protiv velikog favorita više od četvrtine i po.

Dve agresivne defanzive, svaki napad je bio na ivica faula a srpski predstavnik dobro je plivao u takvom razvoju situacije na parketu. Nedović i Bentil su preuzeli ulogu lidera u napadu, ali je samo dekoncentracija sa linije penala odlučila da Zvezda u tom periodu ne stvori osetniju prednost.

Na tri minuta pre kraja prvog poluvremena Zvezda je imala mizernih 7/13 sa slobodnih bacanjima, a onda je stigla kazna. Raspucani trio koji su činili dva Amerikanca, Lojd i DŽejms, kao i Litvanac Montejunas dodao je gas u finišu i pokazao svoj kvalitet.

Zvezdi je ponestalo rešenja u napadu, opali su procenti šuta, posebno za tri (4/14 na poluvremenu) pa je Monako u svlačionicu otišao sa plus sedam.

Bentil i Nedović ponovo su povukli svoje saigrače i već u ranoj vazi treće deonice doneli izjednačenje. Međutim nisu imali podršku svojih saigrača. Onaj od koga se najviše očekivalo Luka Vildoza je bio neprepoznatiljiv. Argentinski plej gotovo da se nije video ove večeri.

Prednost domaćina je rasla iz minuta u minut, a u poslednjih pet minuta utakmice Monako je ušao sa plus 14. Bilo je jasno da nema više povratka za tim sa Malog Kalemegdana.

Pored slabih procenata šuta sa penala (16/24), osnovni problem Zvezde je bio broj izgubljenih lopti. Imali su čak 10, što je nedopustivo ako žele da se nadmeću sa najboljim timovima Evrope.

Međutim, ono što može da raduje trenera Zvezde je sve bolja igra Filipa Petruševa, koji je večeras zabeležio dabl-dabl učinak sa 16 poena i 12 skokova. On je uz Bena Bentila (14) bio najefikasniji u taboru Beograđana, dok su se na drugoj strani istakli Majk DŽejms sa 21 poenom i DŽordan Lojd koji je dodao jedan manje.