Литванија савладала Црну Гору резултатом 90:73

Црногорски кошаркаши гостовали су Литванији у 2. колу друге фазе квалификација за Мундобаскет. Домаћин је ипак славио, резулатом 90:73. Црна Гора је била у игри до полувремена али у наставку Литванија је била прејака.

Наша селекција је ипак у доброј ситуацији када је у питању борба за пласман на СП.

Црвени су хтјели да искористе моменат и одиграју најбоље што могу након што су у сриједу у “Морачи” убједљиво савладали Босну и Херцеговину. Ипак, у прилог нашој селекцији иде пораз Чешке од Мађарске, која и даље има два тријумфа мање од наших момака.

Након прве четвртине у „Жалгирио арени“, Литванија је повела 22:21.

На полувремену, Литванија је водила 39:36.

У другом полувремену, међутим, Литванија је заиграла боље, посебно је до изражаја дошао шут за три поена.

На крају треће четвртине, Литванија је водила 71:51.

До краја утакмице, Црна Гора је била ипак без шанси. Литванија је славила резултатом 90:73.

Што се тиче тока утакмице, Литванија је, након минималног вођства (41:40), направила серију од 8:0 (49:40) у 24, разлика је у 28. износила 15 (61:46), а у 29. минуту 18 кошева (66:48).

Црна Гора је у прве двије четвртине била равноправан ривал, а у неколико наврата имала је и пет поена предности.

Литванију је до седмог тријумфа водио Мариус Григонис са 16, док су по поен мање убацили Миндаугас Кузминскас и Домантас Сабонис.

У црногорској селекцији најбољи је био Кендрик Пери са 21, Немања Радовић је убацио 14, а по поен мање Марко Симоновић и Бојан Дубљевић.