МАНС: Петар Лазовић са 19 година купио аутомобил од 40.000 еура

Документација до које је дошао МАНС показује да је Петар Лазовић, као 19-годишњак, 2009.године издвојио 40.000 еура за “мицубиши ланцер еволутион 2.0”, а након четири године и возило мини купер СД АЛЛ4, по цијени од 35.000 еура. У том периоду, како су казали из МАНС-а за Портал РТЦГ он је имао и возило БМW X1, за које МУП није доставио друге податке, па се не зна колико је коштало. Из МАНС-а истичу да подаци указују на више него луксузан животни стил дјеце појединих јавних функционера за које постоји сумња да се не заснивају на реалним или законитим изворима прихода. Име Лазовића поменуто је у документу Еуропола о везама полицијских службеника са криминалним „Кавачким кланом“.

Подаци о куповини возила за Лазовића (Фото: МАНС)

Из МАНС-а су казали да је крајем 2018. године за 17.500 еура Петар Лазовић купио и половни „голф ВИИ“.

МАНС не располаже подацима откад је Петар Лазовић запослен у АНБ-у, нити која су му примања, иако су те информације званичним путем затражене од те институције, која је одбила да их достави, правдајући се повјерљивошћу и тајношћу. Он нема уписане некретнине на своје име.

Како је за Портал РТЦГ казао директор Истраживачког центра МАНС-а Дејан Миловац, случајеви попут Петра Лазовића или Милоша Меденице, сина бивше предсједнице Врховног суда, Весне Меденице, који се сумњиче за тешка кривична дјела и везе са организованим криминалом показују до које мјере је важно да се осим имовине јавних функционера посебна пажња обрати и на имовину њихове дјеце. То је важно урадити, како наводи, па и онда када она напусте породично домаћинство.

Лазовић аутомобил купио и 2013. (Фото: МАНС)

„Закон о спречавању корупције прописује да дјеца јавних функционера настављају да буду повезана лица и након што престане обавеза пријаве њихове имовине надлежној Агенцији за спречавање корупције. У члану 30 овог закона се наводи обавеза да јавни функционер за повезано лице мора АСК-у да достави детаљне податке о поријеклу имовине и прихода онда када та Агенција утврди да они не одговарају реалним приходима повезаног лица“, истакао је Миловац.

Како је навео, информације до којих је дошао МАНС указују на више него луксузан животни стил дјеце појединих јавних функционера за које постоји сумња да се не заснивају на реалним или законитим изворима прихода, и то је најчешће у пракси први индикатор постојања неке коруптивне праксе или понашања.

Трећи аутомобил купљен 2018. године (Фото:МАНС)

„Ово је посебно важно за повезана лица оних јавних функционера који се по природи свог посла детаљније баве пословима организованих криминалних група, као што су полицајци, судије и тужиоци, што су позиције које су изузетно осјетљиве на утицај организованог криминала. АСК би требало да са пуном пажњом прати на који начин се мијења животни стил ових функционера и са њима повезаних лица кроз вријеме, али нажалост таква праксе још увијек нема или макар не продукује конкретне резултате“, нагласио је Миловац.

Подсјетимо, портал Либертас пресс објавио је да су Петар Лазовић и Љубо Миловић чланови „кавачког клана“, укључени директно у шверц великих количина кокаина из Еквадора у Европску унију и Аустралију. Такође, Петар Лазовић и Љубо Миловић су били укључени у шверц оружја у име кавачког клана. У исто вријеме, Лазовић и Миловић, у име кавачког клана, раде и шверц цигарета. Претпоставка је да Љубо Миловић посједује непознати банковни рачун са износом од 48 милиона еура зарађених управо шверцом кокаина, пише у чланку овог портала, у коме се цитирајају наводи Еуропола.

Извор: РТЦГ

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest