Нема доказа о штетности 5Г мреже!

PRINTSCREEN

5Г технологија у Црној Гори требало би да буде пуштена у комерцијални рад до краја наредне године

Професор на Електротехничком факултету др Енис Кочан казао је, гостујући у јутарњем програму РТЦГ-а, да не постоје докази о било каквим штетним ефектима 5Г мреже. Сва та зрачења спадају у нејонизујућа што значи да не могу да изазову промјену структуре људског ткива и не могу имати канцерогено дејство. То је неоспорно и сва истраживања то потврђују.

PRINTSCREEN

Кочан упозорава да треба бити пажљив при избору извора информација о 5Г мрежи. Тачно је, каже, да одређени аспекти чине 5Г мрежу каратеристичном у односу на претходне.

„Ту је имплементација много већег броја базних станица које ће бити ближе крајњим корисницима и отуда бојазан, друго – први пут се имплементирају за ове сфрхе фрекфенције такозваних милиметарских таласа. Они дају могућност много већих брзина података и они ће се имплементирати само на мањим растојањима реда пар стотина метара“, казао је Кочан.

Истиче да до сада не постоји довољан број научних испитивања тачних ефеката тих милиметарских таласа али то је, каже, научна зајендица узела у обзир.

„Досадашња научна истраживања су показала да нема ни једног доказа да постоје икакви штетни ефекти од ових опсега“, казао је Кочан.

Указује на велике добробити 5Г мреже.

„Не каже се џабе да је 5Г мрежа свих мрежа. она је велики искорак у односу на све досадашње мреже“, казао је.

Осим крајњег корисника 5Г мрежа, како додаје, има за циљ индустрију, дигитализацију индустрије, привреде, односно комплетну дигитализацију пословања друштва.

„Она представља отворену платформу за појаву нових сервис провајдера не само класичних телекомуикационих оператора и треба наћи најбоље моделе како искористити ту платформу, треба је схватити као комуникациони алат који даје много више могућности него све досадашње мреже који треба да омогући буквално четврту индустријску револуцију и пуну имплементацију концепра интернета ствари а области примјене су од здравства, транспорта, паметне пољоприверде, паметни градови, неслућене су могућности примјене“, казао је Кочан.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest