Непријатно изненађење у Подгорици, Мађарска савладала Црну Гору

Кошаркаши Црне Горе поражени су од Мађарске у Подгорици са 88:84 у четвртом колу квалификација за Свјетско првенство

Ово је био други пораз изабраника Бошка Радовића у квалификацијама уз исто толико побједа.

„Црвени“ нису приказали ни близу добру игру као прије три дана када су у Дебрецину савладали Мађаре 83.67.

Прва четвртина била је прилично неизвјесна, а гости су ипак на крају тог периода имали плус три, 17:14.

Егал је био и у другом периоду, али су Мађари задржали предност, чак је и увећали, па су на полувремену водили 40:35.

Мађари су јако добро одиграли први дио трећег периода и у једном моменту имали плус 10, 54:44. Ипак, вратила се наша селекција у другом дијелу трећег квартала и успјела да поравна на 59:59, па се тим резултатом ушло у одлучујућу четвртину.

Када се чинило да би Црна Гора могла коначно да преузме конце игре у своје руке, Мађари су опет заиграли на високом нивоу, подигли предност, успјели да је одрже до краја иако је наша селекција у самом финишу пришла на минус два.

Код наше селекције истакао се Џастин Кобс који је постигао 21 поен, Владимир Михаиловић је имао 18, а по 15 су постигли Зоран Николић и Немања Радовић.

Код Мађара најбољи су били Жолтан Перл и Бенедек Варади са по 19 поена.