Оцјене грађана узрочник нервозе ДПС-а: Пацијенти на својој кожи осјетили ваш нерад и немар, са Вашег дна смо уздигли Министарство на врх

Само у вашој реалности листе чекања могу да буду дуже кад се ради него кад се, што сте и једино знали да “учините” током пандемије – не извршава ништа од редовних обавеза

Јелена Боровинић Бојовић

С обзиром на упорне медијске и политичке наводе о листама чекања у црногорском здравственом систему, Министарство здравља Црне Горе има само три питања, макар за ДПС, навели су данас из Министарства здравља.

1. Ко је свим грађанима Црне Горе током 2020. године, а који нијесу били ЦОВИД или хитни случајеви, забранио улазак у Клинички центар Црне Горе и ко је потписивао одлуке о забрани лијечења свим грађанима Црне Горе?
2. Ко ће, међу вама, да одговара због тога?
3. Ко је и када одлучио да прекине праксу забране и обуставе редовног рада КЦЦГ и ко је, и у ком року, морао да надокнади Ваш нерад и да исправи Ваш немар?

Само, како истичу из овог ресора, у реалности ДПС листе чекања могу да буду дуже кад се ради него кад се, што сте и једино знали да “учините” током пандемије – не извршава ништа од редовних обавеза.

„Ипак, док између себе будете вијећали о одговорима, подсјетићемо Вас на главни узрочник ваше нервозе, јер грађани Црне Горе знају одговор на ова питања. Ваш нерад осјетили су на својој кожи. И то чак и прије пандемије, и смјестили су Вас гдје заслужујете: на дно табеле по оцјенама рада. Подсјећамо, у истраживању из 2019. године, Министарство здравља налазило се на самом дну табеле: заузимало је неугледно шеснаесто мјесто од могућих осамнаест позиција“, истакли су и додали:

С друге стране, Министарство здравља Црне Горе, под руководством др Јелене Боровинић Бојовић, у најтежем здравственом периоду с обзиром на пандемију ЦОВИД 19, доспјело је на чеону прву позицију. Посљедње истраживање јавног мњења у ком су грађани оцјењивали рад свих ресора, а у ком је Министарство здравља добило најбоље оцјене, најсликовитији је и једини могући одговор на све Ваше прозивке.

Исто што и наши грађани, сматрају и релевантне међународне институције. Нпр. црногорски здравствени радници раније су добили од Свјетске здравствене организације специјалну награду за допринос очувању здравља и живота грађана током пандемије коронавируса.

Имајући све ове чињенице у виду, не морате се замарати истрагом одговора на наша три питања. Она су само реторичка, закључују из Министарства здравља.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest