Овације за ватерполисте Србије у Подгорици: „Делфини“ освојили прво мјесто на квалификационом турниру за Свјетску лигу

Дејан Савић

Ватерполисти Србије побиједили су Италију 12:9 у мечу за прво мјесто на квалификационом турниру за Свјетску лигу у Подгорици.

Изабраници Дејана Савића су од почетка до краја држали све конце игре у својим рукама. Одмах на старту су повели 3:1. Азури су три пута успијевали да изједначе, последњи пут на 4:4 у другој четвртини, након чега су „делфини“ константно били у предности, која је на старту последње четвртине први пут износила максимална четири гола.

На крају меча је око 350 навијача овацијама испратило Дејана Савића и његове пулене.

Србија – Италија 12:9 (3:2, 3:2, 3:2, 3:3)
Базен: СЦ „Морача. Гледала: 350. Судије: Борис Маргета (Словенија) и Леван Берешвили (Грузија). Играч више: Србија 15 (7), Италија 18 (7). Петерци: Србија 1 (1)
СРБИЈА: Добожанов (седам одбрана), Мандић 2, Дедовић, Ранђеловић 1, Лазић, Вицо 1, Гогов 3 (1), Драшовић 1, Јакшић 1, Радуловић 1, Стојановић, В. Рашовић 2, Митровић (пет одбрана).
ИТАЛИЈА: Дел Лунго (седам одбрана), Ди Фулвио 1, Дамонте 2, Бруни 1, Фондели 1, Канела, Марциали 1, Роси, Прешути 1, Ди Сома 2, Кондеми, Долће, Пелегрини (једна одбрана).
Играч утакмице: Душан Мандић (Србија).