Побједа Црне Горе на старту Свјетске лиге

Побједа на старту Свјетске лиге за ватерполисте Црне Горе. У данашњем мечу успјели су да одиграју препознатљиво добро, због чега су побједили селекцију САД-а резултатом 10:6 (0:2, 5:2, 3:2, 2:0).

Црногорски ватерполисти нису баш најбоље започели утакмицу, американци су повели на самом старту 2:0, па су у једном тренутку имали резултатски дефицит (3:1) крајем друге четвртине.

Одличном одбраном и реализованим нападима са четири узастопна поготка, Црна Гора је преокренула резултат (5:4), и тако је отишла на паузу са једним голом предности.

У трећој четвртини меча увећала се предност црногорских ватерполиста (7:4) , водили су 9:6 почетком посљедње четвртине, а Марко Петковић својим поготком поставља крајњи резултат (10:6).

Најефикаснији појединци у црногорској репрезентацији били Александар Ивовић са три, Драшко Бргуљан и Алекса Укропина са по два поготка.