Полицијском функционеру Далибору Медојевићу продужен притвор, сумњичи се да је криминалцима одавао информације


Полицијском функционеру Далибору Медојевићу продужен је притвор још два мјесеца због сумње да је људима из криминалног миљеа одавао повјерљиве информације, саопштено је Побједи из Вишег суда. Медојевић је почетком марта након чега је спроведен у СДТ гдје је негирао припадништво у било којој криминалној организацији.

Акције хапшења доскорашњег начелника Одјељења за привредни криминал и претреса његове куће услиједиле су након што су у транскриптима комуникација са Скај апликације, које су стране службе доставиле СДТ-у, уочене комуникације које упућују на то да је Медојевић остваривао контакт са људима из криминалног миљеа.

Међутим, Медојевић је, након представљања доказа које је тужилаштво прикупило против њега, устврдио да није актер комуникација са припадницима једног од два которска криминална клана.

Тачност његових тврдњи провјераваће се и анализом садржаја свих телефона и компјутера цјелокупне породице ухапшеног полицијског функционера, а који су заплијењени након претреса његове куће.

Медојевић је ухапшен десетак дана након што се специјални тужилац Саша Чађеновић вратио из Хага гдје се састао са колегама из те земље и размијенио информације о актуелним случајевима.

Чађеновићу су тада, како тврде наши извори, достављени транскрипти разговора са апликације Скај.

За сада је ухапшен само Медојевић, а како нам је саопштено, тужилаштво и полиција прикупљају доказе и раде на идентификацији осталих осумњичених.

Медојевић је био начелник Одсјека за сузбијање привредног криминалитета, али је са те функције смијењен у јануару ове године од када је, према незваничним информацијама, нераспоређен.

Далибор Медојевић је у жижу јавности доспио и крајем фебруара 2016. године када је ухапшен заједно са Николом Терзићем, такође по налогу СДТ-а, у оквиру истраге која се водила поводом нестанка доказа из предмета против Веселина Мујовића.

Из Управе полиције тада су казали да против Медојевића и Терзића није презентован ниједан доказ за тешке оптужбе, а њихове тадашње тврдње потврђује и чињеница да је обустављен поступак против ових полицајаца.

Документи, међу којима су и писма Мујовића, нађени су 28. марта 2016. године у гепеку аутомобила који користи крим техника Центра безбједности Подгорица, на паркингу испред полицијске зграде.

(Побједа)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest