Ако су политичари на неки начин унапријед аболирани за екстремистичке иступе, припадници органа безбеједности ипак не би смјели да буду
У сектору безбједности, упркос промјенама и преданом раду новог менаџмента, још увијек предстоји много посла да би се стање које је претходна гарнитура власти оставила – довело у ред.
И даље постоји толеранција за тзв. дукљанско-монтенегрински екстремизам који се афирмише на јавним скуповима, те ратнохушкачким порталима и на друштвеним мрежама, а о великоалбанском шовинизму и екстремизму да и не говоримо. Припадницима албанске националне мањине се упркос законској забрани у пракси дозвољава да јавно користе симболе државе Албаније на јавним установама, на саобраћајницама у градским и проградским насељима гдје су доминантно насељени Албанци (подручја Улциња и Тузи), док рецимо Србима, иако су конститутивни (државотворни) народ у Црној Гори, није дозвољено истицање застава државе Србије, већ се онима који се и одлуче да развију свој барјак експресно изричу најоштрије казне и полиција их лишава слободе.
Појединим албанским политичарима, али и поједнцима изван јавног живота се чак не изиру ни опомене на учестале екстемистичке провокације којима су склони, нарочито са постављањем руку у облику великог двоглавог орла – што се сматра симболом пројекта „велике Албаније“.
Ако су политичари на неки начин унапријед аболирани за екстремистичке иступе, припадници органа безбеједности ипак не би смјели да буду.
Тако, рецимо, униформу црногорске полиције не би смио да носи неко ко афирмише „велику Албанију“, а носи је.
Полицајац Емир Дервиши запослен у Одјељењу безбједности Улцињ фотографисао се, очито по узору неке препознатљиве сународнике – провокаторе и есктремисте, управо са рукама постављеним у облику великог двоглавог орла, промовишући на тај начин злогласни великоалбански пројекат, који поред осталог предвиђа и окупацију дијела црногорске државне територије.
Фотографија коју објављујемо настала је у Сједињеним америчким државама, гдје је овај улцињски полицајац прије извјесног времена боравио. Поједине Дервишијеве колеге које смо контактирали овим поводом кажу да су имали прилике да виде фотографију коју објављујемо, те да се не осјећају ни најмање пријатно са сазнањем на екстремистичке склоности овог припадника Управе полиције.
Редакција портала ИН4С се обратила и Управи полиције Црне Горе са питањем – да ли приликом утврђивања услова за пријем службеника – полицајаца било у стални радни однос или по уговору, врше одређене безбједносне провјере и провјере којима се утврђују евентуалне националистичке или шовинистчке карактеристике односно склоности кандидата који се пријављују за рад у полицији. Уколико је одговор да, замолили смо и за додатно објашњење – да ли су такве провјере урађене и приликом пријема у полицијску службу Емира Дервишија, полицајца ангажованог у Одјељењу безбједности Улцињ.
До објављивања текста, одговоре нијесмо добили.
Иначе, Дервиши важи за истакнутог кик – боксера. Поред осталог, проглашен је за најбољег спортисту Улциња за 2014.годину.
Извор: Ин4с