Србије одиграли су нерешено – 1:1 против Ирске у Даблину у квалификацијама за Светско првенство.

Велика жал остаје што „орлови“ нису освојили цео плен, посебно што су били много бољи ривал и пропустили су велики број прилика.

Био је ово важан меч за селекцију коју са клупе предводи Драган Стојковић у трци са Португалом за прво место у групи које директно води на Мундијал у Катар.

Сада су Кристијано Роналдо и другови на два бода више од наше репрезентација, што значи да ће у случају да и једни и други победе све до краја утакмица у Португалу одлучивати о томе ко иде даље. Јасно је да би Србији тада требала победа, преносе Новости.

Што се овог меча тиче Србија је доминирала, од старта је напала Ирску и то је дало резултат. Играо се 20 минут када је Сергеј Милинковић-Савић главом затресао мрежу домаћина.

„Орлови“ су могли да постигну још који гол до одласка на одмор, али је на голу Ирске блистао 19-годишњи Гавин Базуну голман Манчестер ситија на позајмици у Портсмуту.

Иста слика виђена је и у наставку утакмице. Прилике за Србију су пропуштали Митровић, Радоњић, Костић. А онда је за све навијаче наше селекције уследио хладан туш.

Играо се 87. минут када се лопта после центаршута Робинсона нашла испред Рајковића, Милинковић-Савић је желео да је испуца и тада је погодио Николу Миленковића од кога се лопта одбила у гол.

Ирска је у самом финишу сусрета могла чак да дође и до победе, али је ударац Шејна Дафија одличном интервенцијом зауставио Рајковић.

Србија као што смо рекли друга на табели са 11 бодова, док је Ирска четврта са само два бода. „Орлови“ наредни меч играју против Луксембурга у гостима 9. октобра.

One thought on “Реми у Даблину: „Орлови“ пропустили велики број прилика и аутоголом поклонили бод Ирској

1. Piksi selektor – svašta! Ko bi izbacio iz igre dva najbolja igrača, Tadića i Vlahovića, samo neznalica, jer ako je neko bio dobar fudbaler, ne znači i da je dobar trener ili selektor. Poslije toliko promašaja, poslije njihovog izlaska Irci, koji su prije toga imali samo 1 bod, preuzimaju Srbiju pod svoje i napadaju osokoljeni Piksijevim postupkom. I dolaze do boda, a Srbija i dalje čeka pravog selektora koji će razmažene zvijezde natjerati da se bore za svoju otadžbinu kako i treba i kojiće uvesti i dobre igrače iz domaćeg prvenstva koji će izgarati na terenu.