TEODOSIĆ BRILJIRAO: Crvena zvezda osvojila Kup Radivoja Koraća!

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 85:79 u finalu Kupa Radivoja Koraća i tako po deseti put osvojili „Žućkovu levicu“.

Susret u niškom „Čairu“ bio je fantastičan kada je košarka u pitanju, obe ekipe zasijale su punim sjajem, Partizan je bio nešto bolji rival u prvih 20 minuta, da bi Zvezda u trećem dijelu konačno “stala na noge“, zaigrala košarku te ostvarila prednost od pet razlike, koju je u četvrtoj četvrtini uspjela da zadrži i na kraju osvoji novi trofej kada je u pitanju kup takmičenje.

Nijedan tim nije uspjeo da se odlijepi u trećoj četvrtini, ali je Zvezda podigla nivo igre u napadu, dok je Partizan održao onaj iz prvog dijela igre, koji na kraju ipak nije bio dovoljan da isprati crveno-bijeli nalet. Zvezda je trojkom Teodosića sa osam metara, a potom i brutalnim zakucavanjem Džoela Bolomboja poveli sa +5 pred odlučujuću dekadu.

Magija zvana Miloš Teodosić bila je odlučujući faktor ovog derbija. Nije iskusni srpski košarkaš igrao prva dva meča Kupa, čuvao ga je Sferopulos upravo za ovo i na kraju se pokazalo kao pun pogodak.

Inače, ovo je njegov prvi trofej u dresu Crvene zvezde.

Posljednji kvartal bio je napadački najlošiji, sastav Željka Obradovića je zategao odbranu, dok je na drugoj strani promašio bezbroj otvorenih šuteva, koji su ga na kraju koštali prvog trofeja u sezoni.