Ватерполисти Србије освојили злато! Тријумф шампиона!

Био је ово узвудљив меч. Обије екипе су дале све од себе, нису се предавали, али „Делфини“ су успели да дођу до до другог узастопног олимпијског злата.

СРБИЈА: Б. Митровић, Мандић, Дедовић, Ранђеловић, Лазић, Пијетловић, Рашовић, Алексић, Јакшић, Филиповић, Прлаиновић, С. Митровић.

ГРЧКА: Зердевас, Генидунијас, Скумпакис, Капоцис, Фунтулис, Папанастасиу, Дервисис, Аргиропулос, Мурикис, Коломвос, Кјувецис, Влахопулос.

ПОСЛЕДЊА ЧЕТВРТИНА

Крај утакмице – Наши момци су поново олимпијски шампиони

1. минут – Поново сјајна одбрана Бранислава Митровић.
  2. минут – Какав погодак Душана Мандића
  3. минут – Фантастичан гол Јакшића
  4. минут – Прлаиновић погађа са петарца за вођство
  5. минут – Скумпакис погађа за изједначење

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

1. минут – Сјајна одбран Банета Митровића
  2. минут – Филиповић додаје Прлаиновић који доноси Србији вођство
  3. минут – Поново прецизни Грци
  4. минут – Брани Зердевас Мандићев шут
  5. минут – Погађа Мандић за +2
  6. минут – Грчка је имала шансу, али промашај

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

1. минут – Погодак Андрије Прлаиновића за предност
  2. минут – Одличан шут Душка Пијетловића, али лопта је отишла поред гола
  3. минут – Постигли су два поготка Грци и стигли до изједначења, Дејан Савић се одлучио за тајм-аут
  4. минут – Поново шутира Мандић, али брани Зардевас. На другој Влахопулос постиже гол
  5. минут – Феноменалан погодак Душка Мандића

ПРВА ЧЕТВРТИНА

1. минут – Одличан шут Страхиње Рашовића, али брани Зардевас
  2. минут – Сјајан погодак Николе Јакшића
  3. минут – Са петерца је прецизан капитен Филип Филиповић. Прецизан је био Пијетловић за три гола предности

5.минут – Јакшић постиже гол за вођство

1. минут – Сјајна одбрана Бранислава Митровић, а затим погодак Страхиње Рашовића, ипак након провере ВАР-а поништен је гол нашег играча, а признат је гол Грчке
  2. минут – Србија долази до вођства, стрелац је Филиповић
  3. минут – Одлична асистенција Филипа Филиповића за Душка Пијетловића који постиже гол
  4. минут – Грчка постиже први гол на утакмици

8.00 – Добродошли  на наш блог посвећен финалној утакмици Олимпијских игара у ватерполу у којем Србија игра против Грчке.