Жоц без решења за Радоњићеву одбрану у вечитом дербију

Кошаркаши Црвене звезде нанели су први пораз екипи Партизана у АБА лиги. Имали су у једном моменту домаћи кошаркаши и 21 поен предности, на крају могу бити задовољни тријумфом 71:56

Није Партизан вечерас личио на себе, домаћин је меч отворио одличном серијом 7:0, те су брзо успоставили контролу игре.

Нешто касније играчи Жељка Обрадовића покушали су да одговоре, те су успели да дођу до 9:8, било је то уједно најближе што су играчи Жељка Обрадовића успели да дођу до изједначења или вођства. Прва четвртина заслужено је припала Звезди 15:8.

Звезда је наставила у истом ритму и у другој четвртини коју домаћин добија 17:13. Занимљиво је да је ово најгоре полувреме Партизана који је постигао свега 21 поен за 20 минута игре. Ништа боље нису играли гости ни у трећој у којој Звезда долази до 17 поена предности. Да би потом уследила серија Партизана 8:1 и прихватљива разлика 43:33. Заиграо се Мур, који после дуго времена тим Партизана спушта на -5. Смаилагић је са слободних бацања имао шансу да спусти заостатак на минус три, међутим два пута је био непрецизан. Прилику са друге стране искористио је Митровић да додатно увећа разлику 47:40, пренијеле су Новости.

Уследила је серија Звезде 7:2. Погодио је тројку Калинић, потом два пута прецизан је био Волтерс за 54:42. Уследила је и тројка Холинса за великих 57:42. Одржавала је Звезда двоцифрену предност до краја деонице. Гости су у једном моменту имали прилику да се спусте на три поена минуса, али су ту шансу пропустили, а испоставиће се да је то био кључни моменат. Звезда је славила 71:59