Poslanica Pokreta Evropa sad Radinka Ćinćur obratila se na Facebook-u članovima barskog odbora Pokreta Evropa sad, ističući da se nada otrežnjenju i povratku dogovoru o većini koja će odražavati izbornu volju građana.
Njeno obraćanje prenosimo u celosti:
“Dragi prijatelji, poštovani članovi OO PES Bar
U burnim vremenima svima je teško i svi pokušavamo da ostavimo neki trag u vremenu u kojem živimo. Ne znam da li je uvek ono što radimo najbolje, to će vreme pokazati, ali u ovom trenutku nam se mišljenja razlikuju.
Vi mislite da Spajićevoj Vladi treba dati šansu bez rezerve, bez pitanja kakve su posledice te odluke, čak i po cenu da izneverimo svoje glasače, i po cenu da svaka odluka Vlade treba da zavisi od najmanje 11 poslanika bivšeg režima. Vi verujete da sam ja kriva, ako Crna Gora ne doživi “ekonomski procvat” koji smo najavljivali. A zaboravljate, da mi nismo najavljivali samo veće plate i penzije, nego i popravljanje opšteg sistema vrednosti, društva bez nepotizma i korupcije, društva znanja u kojem će se ceniti znanje i rad. U ovako tesnoj većini koja bi podržala vladu ja ne vidim prostor za te vrednosti. Ponovo nam prosveta neće biti ” u fokusu”, povećaće najniže penzije na 450 eura i dve trećine penzionera će imati iste penzije, za koje ćemo videti odakle će se finansirati, o tome ekonomisti dosta govore, ostaviću njima da dokazuju.
A zamislite da se za predsednicu Vrhovnog suda kandiduje neka nova Vesna, glatko bi prošla. Mi ćemo se gložiti ko je veći rodoljub i evropejac, a polovina vlade će zadovoljno trljati ruke što niko neće primetiti njihova nepotistička zapošljavanja i nameštenja, od buke koju sami pravimo.
Neće biti da baš niko ne valja iz koalicije ZBCG, a da su svi oni koji su dosad sve uradili da opstane bivši režim, odjednom naši najpouzdaniji partneri.
Gospodine Jankoviću i ostali koji u ovome učestvujete (a rukopis se prepoznaje!), ovo vređa sve poštene glasače PES-a od kojih svakodnevno dobijam podršku. Ja sam u njihovo ime narodni poslanik, branim njihov stav, želim pravedniju i pomireniju Crnu Goru, koja će ostaviti za sobom stare podele i etikete i početi graditi bolje društvo. Mislila sam da je to misija PES-a, ako nije ja ću za te ideje nastaviti sama da se borim dok bivstvujem u politici.
Janković: Oseća li Ćinćur odgovornost za nesprovođenje Evrope sad 2?
Ako vrhu PES-a i vama koji hoćete da budete primećeni od njih, to nije jasno i “moralno”, moram da ih podsetim da su dva poslanika na listi ostala bez baze, ali su ih oni ohrabrili da zadrže mandat, pa zašto to pravilo ne bi važilo i za mene. Ja imam bazu i u glasačima i u članovima OO Bar, od kojih su neki napustili Odbor, a drugi ostali da se sa mnom bore za bolji PES i bolje društvo u kojem živimo. Uostalom, ustavno pravo poslanika je da deluje u skladu sa najvišim moralnim principima u javnom i opštem interesu, a ne u interesu pojedinih grupa, makar to bile i partije koje su ih delegirale. A javni interes je u ovom trenutku stabilna vlada koja će odražavati Crnu Goru, a ne družina skupljena na principima ličnih interesa, bez svega onoga što smo obećavali građanima: rad, red i znanje.
Nadam se, ipak, otrežnjenju i povratku dogovoru o većini koja će odražavati izbornu volju građana”.
pogled.me