Они су истакли да рад министра Стијовића и министарства на чијем је челу, на плану разоткривања појединости које је јавности предочио на данашњој пресс конференцији, заслужује све похвале
Поводом скандалозних података које је на данашњој пресс конференцији изнио министар пољопривреде, Александар Стијовић, Демократска Црна Гора захтијева хитно реаговање надлежних органа.
„Иако вјерујемо да је ово само кап у мору доказа да је претходна власт дјеловала незаконито у свим сферама, сматрамо да је у интересу јавност да надлежни хитно утврде и одговоре на питање како је могуће да се документи које је Жугић, као тадашњи министар финансија, потписао не поклапају са оригиналном документацијом? Која је улога бившег министра пољопривреде, Милутина Симовића, а која Петра Ивановића? Како је кредит из Абу Даби фонда завршио на рачуну у Првој банци која се налази ван система државног трезора? Ко је отворио рачун? Очекујемо да СДТ, којем је министар предао документацију, буде на висини задатка те институције. СДТ сада има прилику да све тврдње о потреби његове промјене демантује, али и да их потврди“, наводе Демократе.
Они су истакли да рад министра Стијовића и министарства на чијем је челу, на плану разоткривања појединости које је јавности предочио на данашњој пресс конференцији, заслужује све похвале.
„Такав рад представља најбољи сигнал да је Црна Гора промјеном власти добила управо оно чему је све ове године стремила – могућност да закони ове државе важе за сваког једнако и да ништа што је незаконито рађено у претходном периоду не може остати сакривено. Уосталом, то је демонстрирано и одлуком новог руководства ИРФ-а да скине ознаку тајности са докумената у вези са Абу Даби фондом“, закључиле су Демократе.
