Званична Србија, учестало, различитим поступцима и изјавама својих представника, игнорише суверенитет и територијални интегритет Црне Горе. Такав однос демонстрирао је данас и предсједник те сусједне државе када је изјавио да ће директно ићи у разговоре са локалним управама у Црној Гори, прескачући државне институције, поручено је из Општинског одбора ДПС Никшић.





"Како је најавио, кренуће од локалне управе Никшића, на чијем челу свакако има адекватног саговорника, прекаљеног борца за “српски свет“, предсједника Општине Марка Ковачевића. Пошто се “битка за Никшић“ није баш завршила онако како су се надали њени креатори, сада се циљ покушава постићи преко локалних професионалних бораца за угрожено великосрпство", поручују из ДПС-а.



У нашем случају, како наводе, преко предсједника општине недостојног те функције, Ковачевића.



"За парадну одбрану српског народа, који ни на који начин није угрожен у нашој држави, изабран је Никшић, јер је недавно као наручен стигао вапај Ковачевића да су Срби нападнути и да треба отворено да се бране.



Очигледно је, да је овај покушај саоизације Црне Горе, будући “модус операнди“ за “сабрање“ и сабирање “великосрпства“, у сусрет попису. Посебно је забрињавајуће да је ово статистичко истраживање очигледно много важнија тема за Србију него саму Црну Гору у којој се он спроводи. Нагледали смо се оваквих неславних покушаја одбране и заштите великосрпства, и заиста чуди да некоме пада на памет да понавља туђе грешке умјесто да на њима учи", наводе из ДПС-а.



Извор: Fos Media