Он је поновио да је пријатељ Украјине и да је неодговорно једну државу која је у тешким проблемима, којој ЕУ шаље збуњујуће поруке, држати таоцем Лондона и Вашингтона





Предсједник Хрватске Зоран Милановић оцијенио је да без Русије нема европске стабилности.



- Са њом се треба договорити - рекао је Милановић новинарима у Загребу.



Милановић је оцијенио да Велика Британија „хушка“ и да се Украјина „неће усрећити ако буде слушала тренутно актуелни Лондон“.



Он је поновио да је пријатељ Украјине и да је неодговорно једну државу која је у тешким проблемима, којој ЕУ шаље збуњујуће поруке, држати таоцем Лондона и Вашингтона.



- Не желим да погине ниједан Украјинац, ни Рус, а за Хрвате нема шансе - нагласио је Милановић, преноси Н1.



Коментаришући кризу на украјинско-руској граници, Милановић је прошле седмице рекао да ће повући "до задњег" хрватског војника уколико дође до ескалације кризе на том подручју, јер Хрватска с тим сукобом нема ништа.



Он је оцијенио да је ријеч о озбиљној кризи која "нема везе" с Украјином и Русијом већ да то има везе са динамиком америчке унутрашње политике Џозефа Бајдена и његове администрације. Такође је оцијенио да Украјини није мјесто у НАТО и да је једна од најкорумпиранијих држава.



Од његових изјава оградио се премијер Андреј Пленковић, који се истовремено извинио Украјинцима.




https://pogled.me/pismo-konzulke-nevenke-cirovic-anb-ugrozava-moju-i-bezbjednost-moje-porodice/