Jedan od lidera stranke Alternativa za Njemačku (AfD) Alis Vajdel pozvala je vladu kancelara Fridriha Merca da uloži napore i obnovi odnose sa Rusijom i isporuku energenata iz Rusije, kao i da dovede u pitanje finansiranje „jedne od najkorumpiranijih zemalja“ – Ukrajine, prenose RIA Novosti.

„Da li je ono što radite u interesu Njemačke ili je, naprotiv, vrijeme da se ponovo angažujete sa Rusijom, pomognete u okončanju rata i pregovarate o obnavljanju isporuka gasa putem gasovoda Sjeverni tok?“, pitala je sa govornice Bundestaga Merca, koji je bio prisutan u parlamentu povodom sata za pitanja vladi.

Vajdel je takođe pitala koje konkretne korake njemačka vlada preduzima kako bi obnovila prekinute kontakte sa Rusijom i pozvala na ublažavanje sankcija, kao što to trenutno čine Sjedinjene Američke Države.

„A kakva je vaša politika prema Ukrajini? Vaša vlada, kao što ste više puta isticali, čvrsto stoji na strani Ukrajine. Da li želite da nastavite da finansirate jednu od najkorumpiranijih država na svijetu milijardama kako biste produžili beznadežni rat?“, rekla je Vajdel.

Bonus video: