Турска је чланица НАТО савеза и дели границу на мору са Украјином и Русијом у Црном мору. Анкара има добре везе са обе земље и преузела је улогу посредника





Турски председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас да планира телефонске разговоре са лидерима Русије и Украјине у наредним данима и да се нада да би то могло да доведе до њиховог састанка у Турској ради окончања рата.



Турска је чланица НАТО савеза и дели границу на мору са Украјином и Русијом у Црном мору. Анкара има добре везе са обе земље и преузела је улогу посредника.



– Нисмо изгубили наду. Наши пријатељи ће ступити у контакт са њима данас, ми планирамо да поново позовемо руског председника Владимира Путина и украјинског председника Владимира Зеленског данас или сутра – рекао је Ердоган, преносе Новости.



Он је додао да се, кроз ове позиве, планира преношење процеса на ниво састанка лидера у Истанбулу.




https://pogled.me/df-abazovic-i-jokovic-su-izdali-narod-a-sad-ce-postati-milove-ikebane/



;ab_channel=Pogled