Четири гола, црвени, одбране и реми Тотенхема и Ливерпула

Прави дерби, зачињен грешкама типичним за енглеске судије, сјајан темпо, четири гола, прегршт одбрана и промашених зицера и један црвени картон. У најкраћем то је опис меча Тотенхема и Ливерпула који је завршен без победника резултатом 2:2.

Опседао је Ливерпул гол домаћина, али је Тотенхем повео након 13 минута игре голом Харија Кејна.

На полувреме се отишло уз нерешен резултат. Побринули су се за то Енди Робертсон као асистент и Диого Жота који је сјајно скочио и главом послао лопту у мрежу.

Између два постигнута гола, сјајне одбране оба голмана и Ига Лориса и Алисона Бекера, али и несхватљиви промашаји Сона, Кејна и Алија.

Први део меча обележила ј и ситуација из 20. минута када је Кејн снажно са обе ноге улетео у ривала, добио је само жути картон, судија Тирни није гледао снимак, веровао је у ВАР проверу.

И друго полувреме настављено је у истом ритму, промашаји, одбране, фаулови на ивици ножа да би Ливерпул повео у 70. минуту голом Робертсона на додавање Александера-Арнолда.

Само четири минута трајала је радост гостију. Једна грешка Алисона на мечу скупо је плаћена и Сон тресе празну мрежу за 2:2.