Crnogorskim šahistima 17 medalja

Crnogorski šahisti nastup na Balkanskom prvenstvu za mlade šahiste na Cetinju završili su sa 17 medalja, saopšteno je iz Šahovskog saveza.

Na šampionatu je, kroz tri turnira po standardnom, ubrzanom i brzopoteznom tempu, vještine pokazalo oko 150 mladih šahista iz 11 zemalja.

Šampionat su završili sa četiri na turniru po standardnom tempu, pet na ubrzanom tempu i osam na turniru po brzopoteznom tempu.

Na standardnom turniru četiri medalje su donijele naše mlade šahistkinje.

Mateja Popović je nova prvakinja Balkana u kategoriji do 18 godina, dok je Tara Ivanović u istoj kategoriji osvojila srebro.

Milena Mosurović i Sofija Milović bile su bronzane u kategorijama do 16, odnosno do 10 godina.

Crnogorski najtalentovaniji kadeti su u kategoriji do 18 godina ostali bez medalja, ali su u blicu i rapidu osvojili sve.

Nikšićani su dominirali u ubrzanom tempu pa je Đorđe Anđelić osvojio zlato, a Nikola Perišić srebro.

Bronza je pripala Cetinjaninu Milu Poboru, koji je bio zlatni u “cugeru”, srebro je osvojio Anđelić, dok je Savo Vujović bio bronzani.

Bronze u ubrzanom tempu su pripale Mileni Tadić u kategoriji do osam godina i Peku Đuroviću do 16 godina.

Na brzopoteznom turniru srebro i bronza su pripale Seleni Zindović i Mateji Popović do 18 godina, Toman Perić je bio drugi u kategoriji do 10 godina, baš kao i Mihailo Pušara u kategoriji do 14 godina.

Milena Mosurović je bila treća u kategoriji do 16 godina.

“Sjajno prvenstvo i dobar rezultat naših takmičara sa 17 osvojenih medalja, od čega tri zlatne, pet srebrenih i devet bronzanih.

Rumunija je bila najbolja sa 31 medaljom i čak 15 zlatnih.

Albanija je osvojila 18 medalja, od čega deset zlatnih.

Izvor: Adria.tv