Подсјетимо, Либерална партија је прошлог мјесеца тражила нижу стопу ПДВ за менструалне производе за жене





Посланик Либералне партије Андрија Поповић предао је данас у скупштинску процедуру предлог Измјена Закона о здравственој заштити које подразумијевају легализацију употребе марихуане у медицинске сврхе.



Подсјетимо, прошлог мјесеца Либерална партије је предала јеу скупштинску процедуру допуне Закона о порезу на додатну вриједност којима се за менструалне потрепштине за жене уводи снижена стопа ПДВ-а.



Либерална партија има став да канабис након бројних научних и медицинских истраживања има позитивно дејство у медицинске сврхе.



- Утврђено је да канабис и препарати канабиса помажу у лијечењу и то посебно код терапије бола, помажу онколошком пацијентима, како код болова тако и код ублажавања последица хемиотерапије, ублажава бол и грчеве код мултипле склерозе, као и код лијечења епилепсије, док уље може помоћи у ублажавању поремећаја повезаних са аутизмом као што су проблеми у понашању, комуникацији и анксиозност. Са напријед наведених разлога предлажемо измјену Закона о здравственој заштити како би у поступку сповођења здравствене заштите као организоване и свеобухватне ђелатности друштва са циљем да се достигне  највиши могући ниво очувања здравља грађана, било омогућена употреба психоактивних супстанци које имају медицински доказано позитивно ђеловање на многобројне дијагнозе и обољења- наводе они. 



Из ове партије су казали да су овај предлог Скупштини поднијели као вид подршке иницијативи НВО Легализуј.ме који годинама спроводи кампању за легализацију канабиса.



- ЛП је сличну иницијативу Скупштини упутила и 2014. године али она није добила потребну подршку- подсјетили су из партије Андрије Поповића. 



Извор: Дан




https://pogled.me/postignuca-po-milu-djukanovic-odlikuje-covjeka-optuzenog-za-pronevjeru/



;ab_channel=Pogled