Ераковић склапао уговоре без потписа ангажованих љекара: Тражио да Фонд здравства уплати 40.500 евра за пружање стручне помоћи која не постоји

“ Уговор о исплати накнаде за пружену стручну помоћ НИЈЕ ПОТПИСАН од стране пружаоца услуга проф. Чагатај Озтурка, што значи да уговор није правно ваљан уколико није потписан од стране обје уговорне стране. У преамбули се позива на члан 2 Уговора о пружању стручне помоћи за коју нам је речено да НЕ ПОСТОЈИ“, наводи Чиргић

др Ераковић

Бивши директор Фонда за здравствено осигурање Сеад Чиргић упутио је прошле године допис, као одговор на захтјев, Клиничком центру Црне Горе, тачније бившем директору Јевту Ераковићу, у којем га обавјештава да Фонд неће уплатити 40.500 евра КЦЦГ за пружање услуга проф. Чагатају Озтурку због бројних недостатака и нелогичности у уговорима који су достављени Фонду.

Наиме, Чиргић је тада нагласио да је неопходно да КЦЦГ достави Уговор о исплати накнаде за пружене стручне помоћи и Уговор о исплати накнаде за пружену стручну помоћ који је склопљен између КЦЦГ и проф. Чагатаја. Потом, констатује да је тражена документација достављена, али да садржи бројне  недостатке.

“ Уговор о исплати накнаде за пружену стручну помоћ НИЈЕ ПОТПИСАН од стране пружаоца услуга проф. Чагатај Озтурка, што значи да уговор није правно ваљан уколико није потписан од стране обје уговорне стране. У преамбули се позива на члан 2 Уговора о пружању стручне помоћи за коју нам је речено да НЕ ПОСТОЈИ“, наводи Чиргић.

Даље указује и на то да је у „члану 1 Уговора о исплати накнаде за пружени стручну помоћ утврђена висина накнаде и износу од 40.500 евра за ангажовање на Клиници за ортопедију и трауматологију у трајању од ЈЕДНОГ ДАНА“.

„Уговором није дефинисано колико и којих оперативних захвата је урађено, по којој цијени и на основу којих критеријума је призната цијена операције“, пита Чиргић.

С обзиром да нема основног уговора о сарадњи, односно, о пружању услуга, Чиргић каже да није јасно за које медицинске процедуре је проф. Чагатај ангажован, да ли има обевезу едукације љекара из КЦЦГ.

„Такође, из оперативних програма који су достављени није могуће закључити колико операција је урађено и којим пацијентима“, наводи Чиргић.

На крају истиче да Фонд за здравствено осигурање подржава ангажовање медицинских стручњака изван Црне Горе за рад  у КЦЦГ, за оперативне захвате и друге процедуре у циљу смањења упућивања пацијената на лијечње ван Црне Горе, а тиме и смњење трошкова и одлива средстава у ове сврхе.

„Међутим уочени недостаци код уговора о исплати накнаде и непостојање основног уговора о ангажовању консултаната се не могу оправдати, с обзиром да је КЦЦГ установа највећег медицинског ранга па се подразумијева да има и оговарајућа стручна лица у административним службама. На основу наведеног обавјештавамо Вас да ће Фонд извшршити пренос средстава након отклањања уочених недостатака код уговора и извјештаја о операцијама“, закључује Чиргић у допису.

Намеће се питање да ли је по сриједи био технички пропуст од стране бившег руководства КЦЦГ или, пак, овдје има елемената кривичног дјела?

ИН4С

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest