“КРАЉ ШЉАКЕ“ ОСТАО БЕЗ КРУНЕ: Ђоковић се пласирао у финале Ролан Гароса!

Пише : Игор Бјелановић

Каква ноћ за памћење, финале прије финала и огроман подвиг Српског тенисера за јубиларну тридесету побједу против свог највећег ривала, Рафаел Надала!

По ко зна који пут, Новак је доказао због чега је први тенисер свијета и није нимало изненађујуће што је на крају успио да порази, морамо рећи,  одличног Шпанца резултатом 3:1!  Лош почетак меча за Новака, узроковао је и предност Надала на самом старту (0:5), због чега је и било јасно да ће изгубити први сет, резултатом (3:6). Али треба напоменути и значај  освојених гемова за Ђоковића у овом сету, који су му несумњиво помогли у добром отварању другог сета, који је био много важан за његов опстанак у мечу. Јаки и прецизни ударци, континуитет добрих потеза и тактичко удаљавање Надала од основне линије су омогућавали Новаку да други сет заврши у  своју корист (6:3).

Наредни сет је уједно био и најзахтјевнији, односно и временски најдужи (1 сат и 38 минута), па је било јасно да ће исход трећег сета бити прекретница цијелог меча. Тако се на крају и испоставило, Ђоковић је сасвим добром игром успио да преокрене ситуацију на терену, био је бољи Надала у тај-брејку (7:6), па је тако истрошио и сломио противника, о чему свједочи резултат у последњем сету (6:2).

За своју деветнаесту титулу на гренд слем турнирима, Ђоковић ће играти у недељу против талентованог Грчког тенисера Стефаноса Циципаса.