Италија прегазила Турску на отварању Европског првенства!

Фудбалери Турске и Италије у дуелу на ЕУРО 2020

© AP Photo / Andrew Medichini

Фудбалери Италије победили су Турску 3:0 на отварању Европског првенства које се одржава у једанаест држава широм Старог континента.

Азури“ су одиграли феноменалан меч, а отпор противника сломили су у другом полувремену када су постигли сва три гола.

Поставе:

Италија: Донарума – Спинацола, Кјелини, Бонући, Флоренци (Ди Лоренци 46) – Локатели (Кристанте 74), Жоржињо, Барела – Инсиње (Кијеза 81), Берарди (Бернардески 85), Имобиле (Белоти 81).

Турска: Чакир – Мерас, Сојунчу, Демирал, Челик – Јокуслу (Кахвечи 65), Јазичи (Ундер 46), Туфан (Ајхан 65), Караман (Дервисоглу 76), Чалханоглу – Јилмаз.

Изабраници Роберта Манчинија доминирали су и током првих 45 минута игре, али мрежа Турске је мировала и очекивало се да ће напади домаћина у наставку бити све жешћи.

То се и десило. У 53. минуту Доменико Берарди је лепо прошао, потом је послао оштар центаршут у казнени, а Мерих Демирал се испрачио и грудима несрећно постигао аутогол.https://streamable.com/e/wlvvld

Након ове ситуације распала се игра екипе с Босфора. Италија се није задовољила једним голом, наставила је да напада и у 66. минуту дуплирали су предност.

Спинацола је шутирао, голман му је сјајно одбранио, али није успео да задржи лопту и Ћиро Имобиле је налетео на одбитак. Није му било тешко и савладао је Чакира.https://streamgoals.com/video/embed/b3449acec8

До краја утакмице видели смо још један гол и он је дело Лоренца Инсињеа. После катастрофалне грешке одбране Турске, крилни нападач Италије остао је сâм и рутински је матирао чувара мреже Турске.https://streamable.com/e/w8tt8l

Италија је показала зрелост, показала је да је у сјајној форми и послала је снажну поруку осталим фаворитима.

У истој групи у суботу (15.00) састају се Велс и Швајцарска.