Лицемјерство функционера БС-а: Док су кукали о Сребреници, препродавали су државне станове и трпали десетине хиљада у џепове


Високи функционери БС-а добро су наплатили причу о Сребреници и угрожености Бошњака у Црној Гори.

Подаци Националног савјета за борбу против корупције само су оголили оно што је црногорска јавност годинама наслућивала- да је Бошњачка странка послужила њеним високим функционерима као параван за задовољење лукративних потреба, док су приче злочинима у Сребреници, Буковици, Калуђерском Лазу и Штрпцима и угрожености бошњачко-муслиманског становништва служиле за прикупљање јефтиних политичких поена код припадника сопственог народа.

Није БС за свих 15 година свог постојања ништа урадила за побољшање статуса бошњачко-муслиманске популације, већ је попут партнера из СД-а служила као интересна група преко које су задовољавани комформистички пориви њихових вискокопозиционираних функционера.

Како другачије објаснити чињеницу да је Суљо Мустафић без икаквог образложења од Владе добио стан у Универзитетском центру од 128 квадрата ради трајног рјешавања стамбеног питања који је платио 22.000 евра. Умјесто за трајно рјешење стамбеног питања, исти стан му је након препродаје послужио да заради 130.000 евра, од којих је купио нови стан од 75 метара квадратних за 78.000 евра и вратио држави дуг од 22.042 евра за стан који је добио. Након извршених трансакција и остаје му чистих 31.958 евра.

И остали функционери БС-а су свој службени положај користили за побољшање квалитета становања. Посланик Ервин Ибрахимовић добија 40.000 евра, бивши министар саобраћаја Осман Нурковић искоришћава могућност да замијени стан на Старом аеродрому за стан у Универзитетсkом центру.

Ни бивши министар Кемал Пуришић не прупушта прилику да од државе затражи стан, од које је на крају добио један од 92 квадрата, без обзира што је имао некретнине и уштеђевину.

И њихови сународници из сестринског СД-а Дамир Шеховић и Елвир Клица уживали су у благодетима јавног службовања, па је тако бивши министар просвјете 2019. од Владе добио стан од 89 квадрата за око 23.000 евра, које је исплатио у цјелости само два дана након закључења уговора.

Шеховићев страначки саборац Елвир Клица од Владе добио јефтини стамбени кредит од 40.000 евра, иако је посједовао три пословна простора, двије куће и четири аутомобила. Нјегово образложење потребе за новим стамбеним објектом је гласило:“Заслужио сам. У Подгорици немам ништа.”

Даље, посланик ДПС-а Халил Дуковић тражи и добија за адаптацију стана од државе кредит од 40.000 евра, док његова супруга исте године купује стан од 36 квадрата.

А шта тек рећи за судију Уставног суда Мевлиду Муратовић која је добила 40.000 евра, које никад није искористила за рјешавање стамбеног питања, а и зашто би када је њен супруг у посједу имао два стана.

Док су Бошњаци и Муслимани, нарочито са сјевера државе, годинама уназад главом без обзира куповали аутобуске карте у једном смјеру ка западноевропским земљама, “њихови политички заступници из БС-а” су склопили трули компромис са истим оним ДПС-ом који је 90-их година био одговоран за депортације и страдање муслиманског живља у Црној Гори, а којег се БС-овци сјете до куповине новог стана у Подгорици.

Умјесто да је БС упорније инсистирао од ДПС-а да се након скоро 30 година коначно судски процесуирају починиоци и налогодавци ратних злочина у Буковици, Калуђерском Лазу, као и да се до танчина утврди одговорност тадашњих црногорских власти у злочинима у Штрпцима и Сребреници, они су за своје истакнуте појединце од својих већих коалиционих партнера чију су Владу могли срушити у било ком тренутку само захтијелавали повластице у виду стамбених кредита и запошљавања ближе родбине.

Из свега наведеног не чуди нас хистерична реакција и кукњава водећих функционера из БС-а, након промјене власти у Црној Гори, а посебно је дегутантно њихово очајничко наметање приче о Сребреници у тренутку када се откривају њихови приватни аранжмани са ДПС-ом.

За то вријеме Бошњаци и Муслимани који су одбијали заступништво и посредовање БС-а у напредовању на друштвеној љествици били су принуђени да оставе своје родитеље и отисну се у иностранство.

Borba

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest