Marković oživio evropske snove Partizana u Kelnu

Fudbaleri Partizana ubilježili su u trećem kolu prvu pobjedu u D grupi Lige konferencija i trenutno se nalaze u dobroj poziciji da izbore evropsko proljeće.

Trenutak odluke u Kelnu dogodio se već u 9. minutu. Bibras Natho je izveo slobodan udarac, Sveta Marković bio najviši u skoku i glavom načeo mrežu „jarčeva“.

Domaći umalo nisu uzvratili u 24. minutu. Kingsli Šindler je probio i centrirao sa desnog boka, udrac Sargisa Adamjana glavom okrznuo prečku. Četiri minuta kasnije je Florijan Kajnc sa distance testirao dobro postavljenovog Aleksandra Popovića. U 31. minutu su štoperi crno-bijelih na petercu zaboravila Florijana Dajca. Srećom, kapiten domaćih je glavom šutirao pravo u čuvara mreže kluba iz Humske.

Izabranici Gordana Petrića su se oslobodili pritiska u finišu prvog poluvremena i opasno zaprijetili u 41. minutu. Nakon kornera Natha, Fuseni Dijabate je napravio piruetu na prvoj stativi, lopta je došla do Slobodana Uroševića, kapiten gostiju opalio iz sve snage, a Marvin Švabe refleksno podigai ruke i spasio svoj tim ali i svoj život.

U 62. i 64. minutu Kvinsi Menig i Andrija Pavlović su imali šansu da „zatvore“ utakmicu. Holanđanin se majstorski oslobodio čuvara, imao je prostora i vremena da se namjesti, gađao je dalji ugao, ali je golman njemačkog tima odbranio. Dva minuta kasnije je Andrija Pavlović uhvatio volej, Švabe ponovo ostavio svoj tim u igri.

Keln je u finišu sve više stezao obruč oko gola Partizana. Adamjan je u 81. minutu pokušao iz okreta, ali je bilo to lako za Popovića.

Patrik Andrade se u prvom minutu sudijske nadoknade našao oči u oči sa Švabeom i šutirao pravo u čuvara mreže „jarčeva“.

Kazna za promašaje crno-bijeli umalo nije stigla u poslednjem, sedmom minutu, sudijske nadoknade, kada je nakon jednog ubacivanja sa boka, Marković skrenuo loptu ka svom golu, a Popović spriječio najgore.

U prvom meču trećeg kola D grupe Nica je golom Nikole Pepea u 54. minutu upisala prvu pobjedu protiv Slovačka (1:0).

Francuzi i Partizan imaju po pet bodova, Keln četiri, a Slovačko jedan.

Sledećeg četvrtka se sastaju isti timovi kao u ovom kolu, samo što će zamijeniti domaćinstva. Partizan bi pobjedom napravio odlučujući korak ka jednom od prva dva mjesta.