Математичка гимнастика НКТ и ИЈЗ: Не вјерују Нухоџићевој евиденцији о броју становника, или?

Знајући горепоменуте податке, поставља се логично питање – зашто Влада, НКТ и ИЈЗ бјеже од података МУП-а, који су благонаклонији епидемиолошкој слици?

Марковић, Нухоџић, Вељовић (чува леђа)

Црна Гора живи у неизвјесности какву ће мјеру прописати одлазећа Влада на „струку“ НКТ. У комбинаторици нових бројева, петнаестодневног пресјека и одлучивања – ко ће да ради, а ко ће да гладује – НКТ и ИЈЗ су прибјегли математичког гимнастици којом се потенцијално може наштеловати који проценат, и горе и доље.

Први подаци који су коришћени у рачунању процента новозаражених на петнаестоднецним пресјецима су подаци са пописа из 2011. године. По тим подацима у Црној Гори живи око 620 хиљада становника. Озбиљност изведеног просјека на 100 хиљада грађана нас ставља на само чело по заражености у Европи.

Међутим, оно што се намеће као питање јесте како сачувати „велике и важне“ општине од затварања као у марту, у првом таласу корона вируса?

НКТ и ИЈЗ су одлучили да се користе процјеном МОНСТАТ-а из 2019 године, прецизније њиховом процјеном, по којој у Црној Гори живи око 622 хиљаде становника.

Двије хиљаде на укупан резултат не играју велику улогу, али су званичне процјене свједоци миграција и прелива из општине у општину. У овој математици се покушавају сачувати од затварања општине, јер (погледати табелу) у неким општинама долази до знатног повећања броја становника, а самим тим и пада процента новозаражених.

Најчудније од свега јесте да НКТ и ИЈЗ не користе „најсвјежије“ податке, најоперативнијег државног органа, институције задужене за вођење регистара рођених, умрлих, држављана и бирачког списка – НКТ и ИЈЗ су заобишли Нухоџићеве бројке.

„Остаће нам наше маске“

А шта је речено из Нухоџићевог министарства – МУП-а и Управе полиције: У Црној Гори имамо 678 хиљада становника!

Морамо напоменути да су ово бројеви који су коришћени за израду бирачких спискова, јер је изборни процес фрешко за нама.

Како примјећује професор Сергеј Ђурановић на свом Фејсбук профилу:

Разлика између МОНСТАТ-а и њихових 622.028 становника Црне Горе је „само“ у 8.3 – 9 одсто становништва. Иначе на попису из 2011. је било 620.029 становника, илити свега 1.999 становника мање у Црној Гори него ове године.

проф. Сергеј Ђурановић

Много би боље изгледали у очима свијета ако би дијелили број заражених са „Нухоџићевим“ бројем становника, мањи би нам проценти били. Можда би требали да користимо и број држављана, јер онда сигурно не би били како лидер у Европи, тако и у региону по броју заражених.

Знајући горепоменуте податке, поставља се логично питање – зашто Влада, НКТ и ИЈЗ бјеже од података МУП-а, који су благонаклонији епидемиолошкој слици?

ИН4С

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest