ODLIČNA PROVJERA „BRĐANA“: Čukarički odigrao neriješeno sa šampionom Češke

Fudbaleri Čukaričkog danas su imali najjaču provjeru od početka priprema.

Rival im je bio šampion Češke, ekipa Sparte iz Praga, a njihov duel je završen bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a poslije jedanaest minuta igre u nastavku Sparta je povela lijepim golom Haraslina. Izjednačenje je uslijedilo samo četiri minuta kasnije, u 60. minutu, kada je Tomović na asistenciju Nikčevića pogodio za konačnih 1:1.

Za “brđane“ je nastupio i kapiten Marko Docić koji se oporavio od operacije slijepog crijeva, a današnji meč bio je prilika i za susret sa bivšim igračima Čukaričkog Veljkom Birmančevićem i Dimitrijem Kamenovićem koji sada igraju za Spartu.

ČUKARIČKI: Filipović (od 57. Belić), Tošić, Stevanović (od 72. Docić), Tomović (od 64. Vidosavljević), Ivanović (od 27. Adžić, od 82. Spasojević), Sisoko (od 64. Miladinović), Badamosi (od 72. Ze Mario), Drezgić (od 22. Subotić, od 85. Kovačević), Ćalasan (od 64. Serafimović), Nikčević (od 64. Rogan), Kovač (od 58. Stanković).

SPARTA PRAG: Vorel, Kairinen, Kuhta, Birmančević, Sadilek, Haraslin, Sorensen, Panak, Vizner, Rineš, Krejči. Igrali su još: Surovicki, Minčev, Danek, Hojer, Laći, Pešek, Vidra, Ševčik, Zeleni, Kukucka, Šejk.