Partizanova artiljerija rešetala u Baru, Mornar nemoćan protiv crno-bijelih!

Košarkaši Mornara poraženi su u Baru od Partizana 83:62 u meču 4. kola regionalne ABA lige

Beogradski velikan opravdao je ulogu favorita protiv ponosa Bara i na kraju zasluženo slavio.

Partizan je odlično igrao odbranu, a na sve to jako dobro ih je slućžio šut, pa je beogradski evroligaš cijelim tokom meča imao prednost.

U prvoj četvrtini Partizan je bio odličan u šutu za tri, što im je i obezbijedilo konstantnu prednost koja je nakon prvih 10 minuta iznosila 24:17.

Mornar je početkom drugog perioda uspio da se približi na minus dva (22:24), ali je Partizan nakon toga zaigrao odličnu odbranu, ponovo pogađao u visokim procentima i na poluvremenu imao plus 19, 46:27.

Ima je Mornar neke nalete u trećem periodu, prilazio na minus 12, ali je Partizan imao odgovor na igru barskog tima. Crno-bijeli su pred odlučujući kvartal vodili 64:49.

Ništa značajnije se nije mijenjalo u poslednjem kvartalu u kome je Partizan nastavio sa odličnom odbranim i dobrim šutevima i na kraju zabilježio ubjedljivu pobjedu.

Najefikasniji u barskom timu bili su Vladimir Mihailović i Marko Pecarski sa po 19 poena.

Kod Partizana se istakao Zek Ledej sa 18 poena, dok je Danilo Anđušić dodao 16.