Пљевља: У Руднику угља смијењено девет директора

Директори сектора у Руднику угља, који су смијењени, последњих мјесеци у жижи су јавности, откако је у јавност изашао податак да ће отпремнине директора које је поставила бивша власт предузеће коштати преко скоро 700 хиљада евра

Милан Мијо Лекић

На предлог извршног директора Рудника угља Милана Лекића, одбор директора разријешио је већину чланова менаџмента који су били на тим функцијама и именовао нове. Наиме, на јучерашњој сједници одбора директора на предлог Лекића једино није разријешен дужности Будимир Јаредић, док је са функција разријешено девет директора.

Одбор директора је смијенио Велимира Јањића, Стјепана Газдића, Голуба Ђондовића, Раденка Остојића, Дана Чамџића, Мугдина Нухановића, Драгана Мијатовића, Драгишу Терзића и Шећера Бајровића.

За нове чланове менаџмента именовани су Милинко Газдић, Милован Комарица, Радмило Марић, Славиша Ђачић, Јагош Гомилановић, Ђорђије Котлаја, Милкан Петровић, Петар Џарић, Михаило Потпара, Урош Газдић, Никола Јашевић, Ђорђије Котлаја, Бојан Крвавац, Гојко Цвијовић и Славко Малиџан.

Мјесто техничког директора је остало непопуњено.

“Нови састав менаџмента компаније чиниће људи који ће у пуном капацитету радити на унапређењу пословања компаније, а на задовољство запослених и шире друштвене заједнице”, саопштио је након јучерашње сједнице предсједник одбора директора Душан Јањушевић.

Из Рудника угља нијесу саопштили детаље о разлозима смјене чланова менаџмента Рудника угља, али је Дану незванично речено да ће се по овом питању нови менаџмент огласити наредних дана.

Директори сектора у Руднику угља, који су смијењени, последњих мјесеци у жижи су јавности, откако је у јавност изашао податак да ће отпремнине директора које је поставила бивша власт предузеће коштати преко скоро 700 хиљада еура.

Већина од девет смијењених директора на директориским позицијама налази се више од десет година.

Њихове позиције су биле доведене у питање 2014. године, када је са мјеста извршног директора смијењен Вук Роћен. Међутим, тада им је пошло за руком да се прилагоде новонасталој ситуацији и да остану на својим позицијама. Претходних дана нови извршни директор Милан Лекић је био изричит да је неопходно, већ сада бивше чланове менаџмента, разријешити. Већина чланова бившег менаџмента препознатљиви су чланови пљеваљског ДПС-а и Социјалдемократа, тако да се у јавности оптужују да су и главни носиоци политике ових партија у Пљевљима.

Јаредић, који једини није разријешен, недавно је у изјави за Дан одбацио могућност да ће узети 63 хиљаде отпремнине, казавши да је у новембру прошле године тражио свега три зараде, али да му тај захтјев није одобрен. Јаредић је том приликом појаснио да право на толику отпремнину има сваки радник. Против дијела директора сектора покренути су и дисциплински поступци.

Мање плате и немају право на отпремнину

На јучерашњој сједници дефинисано је да у уговорима које ће нови менаџмент потписати са извршним директором друштва нису предвиђене отпремнине као што је то био случај са претходним члановима менаџмента, чиме је руководство компаније показало висок степен одговорности и јасно указало да се енормно велика средства не смију додјељивати привилегованим појединцима.

Уз наведено, дефинисано је и да зараде новог менаџмента буду смањене и то у знатном износу у односу на претходни период.

Тако ће нови менаџерски тим имати за око 400 до 500 еура мању зараду у односу на претходне уговоре, наводи се у саопштењу и појашњава да се на тај начин жели дати допринос раду Рудника угља.

(ДАН)

2 thoughts on “Пљевља: У Руднику угља смијењено девет директора

  1. Смењује се једна гарнитура, доводи се Друга гарнитура.
    Друга гарнитура прихвата извршење задатка по налогу ЕУ, Париског Споразума, и потписивањем Софијског „договора“.
    „Договор“ – налог је да се угаљ избаци из производње огавне електричне енергије, па да се пуним снагама крене у производњу чисте енергије од јебиветра.
    Народ у Црној гори је већ (УРА) убеђен да га термоелектрана Пљевља трује до бесвести, али ипак је сигурније ТЕ Пљевља угасити тако што ће се прво затворити Рудник угља због неекономичног пословања. Неекономично пословање Рудника је видимо обезбеђено довођењем Друге гарнитуре директора. То су све доказани транзициони стручњаци.
    Значи Рудник ће се затворити због губитака, а не зато што је угаљ отрован и штетан по еколошко здравље.
    Тако ће ЦГ добити велике поене у пријемним преговорима са ЕУ, за огроман допринос Декарбонизацији атмосфере и Диверзификацији производње електричне енергије. Наравно и смањењу Глобалног загревања.
    Заиста, ово глобално загревање постаје веома опасно, ето јуче је пао мали пљусак, а ја сам се смрзо баш „ка’ они у Морачу“.

  2. Ево читам данас да наши пријатељи Бил Гејтс и Европска Унија улажу милијарду долара у „декарбонизацију глобалне економије“.
    Значи, део тих пара је употребљен и за Декарбонизацију рудника Пљевља.
    А струја из Пљевља?
    Струја из Пљевља ће се производити на Иновативни начин. Јефтино и еколошки. Иновативни начин ће измислити млади напредни научници сорошоиди из УРА, и оправдати тих уложених милијарду долара.
    А народ Црне Горе?
    Док се не измисли Иновативни начин, поносни народ ће куповати струју од Европске Уније. Биће то много скупље, али ће бар струја бити чиста и еколошки обновљива и одржива.
    Плус, могли би мало да потражимо локацију и на некој брголазини Црне Горе изградимо Нуклеарну електрану, и тако добијемо најчистију еколошки обновљиву и одрживу енергију. Предлажем да ту Нуклеарку назовемо Фукушима II.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest