Потпуна доминација Новака за јубиларно четвртфинале

Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Вимблдона! Рутинска побједа најбољег тенисера свијета, а Гарин је на крају поражен максималним резултатом 3:0 (6:2 6:4 6:2).

Још само три препреке до двадесете Гренд слем титуле. За сада све изгледа како треба, Новак игра феноменалан тенис и све слути да ће глатко освојити турнир, али да не прејудицирамо. Чилеанац није имао скоро никакву шансу да се битније супростави српском тенисеру, свега осам освојених гемова на мечу за двадесетог играча на АТП листи. Ђоковић је славио након 1 сата и 48 минута, а ово му је 12. пут да ће играти у четвртфиналу турнира на Ол Ингланд клубу, односно 50. јубиларни пут на Гренд слемовима.

Турнир полако одмиче, све је мање кандидата за трофеј, а Ђоковић игра све боље. Изврсном игром није дозволио противнику било какву шансу на мечу. На самом почетку дуела брејк за Новака и потврда истог, након чега је било јасно да ће се први сет завршити у корист српског тенисера (6:2). Резултатски гледано, Гарин је успио добро одиграти само у другом сету када је освојио 4 гема, али опет недовољно за њега, јер је Ђоковић стигао до новог освојеног сета (6:4). Ауторитетом на терену и контролом цијелог меча, Новак је привео меч крају без великог напора. У последњем сету није дозволио било какву шансу ривалу за повратак, (6:2) за најбољег тенисера свијета и јубиларно чевртфинале турнира.