SVAKA ČAST MOMCI! Srebro za Srbiju – Njemačka prvak svijeta u košarci

JutjubPrintscreen/FIBA

Košarkaška reprezentacija Srbije vratila se u sam vrh svjetske košarke srebrnom medaljom na Svetskom prvenstvu.

Reprezentacije Njemačke pobijedila je Srbiju u neizvesnom finalu Mundobasketa u Manili, glavnom gradu Filipina – 77:83 (26:23, 21:24, 10:22, 20:14).

Meč je odlučila loša treća četvrtina srpske reprezentacije, kada su Bogdanović i drugovi postigli samo deset poena.

Najbolji igrač finala bio je Danijel Šruder koji je postigao 28 poena, a u timu pobjednika pratio ga je Franc Vagner sa 19 poena.

U timu Srbije briljirao je Aleksa Avramović sa 21 važnim poenom, dok ga je pratio kapiten Bogdan Bogdanovič.

Njemačkoj je ovo prvo zlato na svetskim prvenstvima, dok je Srbija osvojila drugo srebro posle jednog prvenstva pauze.

Tim Svetislava Pešića do medalje je stigao posle veličanstvenih pobjeda protiv Litvanije i Kanade, dok su Njemci bez poraza došli do završne bitke, usput eliminisavši američki drim tim.

Oba tima obezbijedila su plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.