Тадић „измислио“ гол и режирао преокрет Ајакса у великом дербију

Фудбалери Ајакса после преокрета су успели да савладају Фејенорд у дербију 27. кола Ередивизије – 3:2 (1:2), а Холандија је још једном на делу видела магију Душана Тадића. Капитен „копљаника“ донео је изједначење у 78. минуту, маестралним голом из слободног ударца, да би Ентони у 86. минуту погодио за потпуни преокрет

Фејенорд је у четвртак рутински у двомечу, укупним резултатом 8:3, елиминисао Партизан, а већ у недељу имао је тешко гостовање у Амстердаму.

Испоставиће се да то није био проблем за Синистеру, Тила и остале асове клуба из Ротердама, јер су управо преко поменутог Синистере повели већ у осмом минуту на „Јохан Кројф Арени“.

Није се дуго чекало на изједначење Ајакса, с обзиром на то да је Себастијан Але у 24. минуту поравнао резултат.

Ипак, још један погодак је до одласка на полувреме виђен у мрежи домаћег састава, прецизан је у 28. минуту био Гус Тил.

Време у Амстердаму је одмицало и није радило за изабранике Ерика тен Хага, а онда је на сцену ступила „магија“ Душана Тадића у 78. минуту.

Извео је прекид са десне стране, и када су сви очекивали оштар центаршут у срце казненог простора Фејенорда, Србин је директно шутирао и погодио даљи угао.

Подигао је лопту таман колико је требало да пређе преко руке голмана Марсијана и да заврши право у мрежи. Чиста мајсторија!

Тај гол дао је „крила“ Ајаксу да преко Ентонија у 86. минуту дође до потпуног преокрета и да слави резултатом 3:2 у великом дербију холандског фудбала за останак на првом месту Ередивизије.

Ајакс има 66 бодова из 27 одиграних мечева, док је први пратилац ПСВ из Ајндховена други са утакмицом мање и пет бодова заостатка, Фејенорд је трећи са 55 бодова.