Звезда прекинула традицију побједа у Милану

youtube/printscreen

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Милану од Арманија – 79:62 у утакмици 7. кола Евролиге.

Занимљиво да је Звезда први пут изгубила у Милану од Олимпије. Побиједила је на све четири утакмице у Евролиги у последње четири године на овом паркету, али сада је услиједио први неуспјех.

Црвена звезда је одиграла катастрофално у првој четвртини, коју су изгубили 24:6. Пуних шест минута нису постигли кош, док је Армани био прилично расположен у шуту за три.

Ништа није полазило за руком екипи Дејана Радоњића, па је већ после прве дионице било рјешено питање победника.

Заиграла је Звезда боље у другој четвртини, прије свега у фази напада. Разиграо се Огњен Добрић, али је у одбрани било великих проблема и домаћин је одржавао високу предност.

На старту другог полувремена била је примjетна боља енергија код кошаркаша Црвене звезде. У једном тренутку су пришли на -9, али је некако олако Армани одбио напад и врло брзо поново стекао двоцифрену разлику.

Почетком последњег квартала изабраници Етореа Месине су направили мини серију и повели 66:50.

Тада је било јасно да шампион АБА лиге не може да се врати у меч, па је италијански тим рутински славио.

Најефикаснији у редовима побједника био је Шејвон Шилдс са 18 поена.

Код Црвене звезде истакли су се Лука Митровић са 17 и Огњен Добрић са 13 поена.

У наредном колу Евролиге Црвена звезда дочекује Панатинаикос, док ће Армани угостити Барселону.