Звезда убједљива против Игокее за крај првог дијела АБА лиге

Никола Калинић био је најефикаснији у побједничком тиму са 16 поена, Холинс је додао 13, а Симоновић 11. На другој страни истакао се Волер са 16 поена, Стивенс је убацио 13

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су на свом терену савладали Игокеу 85:66 у последњој утакмици лигашког дела АБА лиге и потврдили раније обезбеђено прво место пред плеј-оф. Игокеа ће у баражу играти против Цедевита Олимпије и покушати да се избори за полуфинале против Звезде.

У резултатски неважном одложеном мечу 16. кола АБА лиге, Црвена звезда је савладала Игокеу у дворани „Александар Николић“ и потврдила прву позицију.

Водили су црвено-бели током читавог меча, гости из лакташа покушали у пар наврата да се врате у игру, али је екипа Дејана Радоњића увек имала спреман одговор.

Већ у првој деоници Звезда је дошла до лепе предности 20:11, да би на полувремену имала двоцифрено вођство 43:33.

Игокеа је у трећој деоници успела да приђе на минус 3, али је Звезда у другој половини те четвртине направила серију од 16:3 и практично преломила меч.

У последњих 10 минута, црвено-бели су побегли у више наврата на +23, све до коначних 85:66.

Никола Калинић био је најефикаснији у победничком тиму са 16 поена, Холинс је додао 13, а Симоновић 11. На другој страни истакао се Волер са 16 поена, Стивенс је убацио 13.

Звезда је лигашки део АБА лиге завршила на првом месту на табели са само два пораза, док је Игокеа пета и у доигравању ће играти против Цедевита Олимпије.